Defloracija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Defloracija (lot. de 'atėmimas, netekimas' + flos, floris 'gėlė, jaunystė, nekaltybė') – nekaltybės praradimas: mergystės plėvės praplėšimas, dažniausiai – pirmųjų lytinių santykių metu. Tapatinamas su lytinio gyvenimo (sekso) pradžia. Neretai būna nežymūs kraujavimai ir šiek tiek skauda, nors tai nėra būtina sąlyga. Defloracija gali būti visiška arba dalinė.

Jeigu lytinis aktas yra atliekamas itin grubiai, defloracijos metu galimos ne tik mergystės plėvės, bet ir makšties prieangio bei tarpvietės pažeidos. Pačią defloraciją mergina išgyvena stipriai, ir jausmų diapazonas yra įvairus – nuo paniškos baimės (pvz., išprievartaujant) iki džiaugsmo ir dėkingumo atsiduodant mylimiausiam žmogui. Paprastai per 3–5 dienas po defloracijos mergystės plėvės krašteliai užgyja ir lytinis suartėjimas būna neskaudus. Šiuo laikotarpiu itin svarbu laikytis lytinės higienos.

Kartais, kai mergystės plėvė yra itin elastinga, defloracija neįvyksta net ir po pirmosios sueities.

Nekaltybės praradimas yra svarbus įvykis kiekvienos merginos ar moters gyvenime ir giliai lieka atmintyje, todėl tiek moteris, tiek ir jos partneris turi tinkamai psichologiškai pasiruošti. Kai kurie seksologai mano, kad moters atmintyje labiau išlieka ne tas vyras, kuris atėmė nekaltybę, bet tas, su kuriuo ji patyrė pirmąjį orgazmą.