David Arquette

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
David Arquette
Davidarquette (300dpi).jpg
Tikras vardas David Arquette
Gimė 1971 m. rugsėjo 8 d. (49 metai)
Šalis Vinčesteris, Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Žymesni vaidmenys
Dewey Riley, filmų serija „Klyksmas

David Arquette (g. 1971 m. rugsėjo 8 d. Jungtinėse Valstijose) – amerikiečių aktorius, filmų prodiuseris, scenaristas, dizaineris ir imtynininkas. Geriausiai žinomas iš filmų serijos „Klyksmas“, kuriame atliko Dewey Riley vaidmenį. Vaidino visose dalyse. Taip pat gerai žinomas iš serialų „Buffy the Vampire Slayer“ ir „In Case of Emergency“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Deividas Arketas gimė Virdžinijos valstijoje, garsaus aktoriaus Lewis Arquette ir aktorystės mokytojos, terapeutės, poetės, aktyvistės, aktorės ir teatro operatorės Brenda Olivia šeimoje. Deivido Arketo motina buvo žydė, holokausto pabėgėlė iš Lenkijos. Deivido senelis buvo komikas Cliff Arquette. Jo broliai ir seserys taip pat žinomi aktoriai: Rosanna, Alexis, Richmond, Patricia.

2010 m. Arketas išsiskyrė su savo žmona, garsia aktore Courteney Cox. 2011 m. pradžioje aktorius atsidūrė reabilitacinėje klinikoje gydytis nuo alkoholizmo. Po trijų mėnesių Deividas buvo išleistas.

Holivudo karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Deividas arketas savo aktoriaus karjerą pradėjo filmuodamasis televizijos serialuose. Sėkmingiausias aktoriaus vaidmuo buvo policininko Dwight Riley filmų serijoje „Klyksmas“. 1996 m. aktorius sudalyvavo atrankoje į pirmosios filmo „Klyksmas“ dalies aktorių trupę. Pradžioje siekęs vieno iš žudikų vaidmens, vėliau jis apsisprendė surizikuoti atrankoje į komiško policininko vaidmenį, kurį ir gavo. Pasak aktoriaus, jo veikėjas turėjo mirti jau pirmoje filmo Klyksmas dalyje, bet režisierius Wes Craven netikėtai apsigalvojo. Arquette vaidino ir kitose trijose filmų serijos dalyse. Taip pat filmavimų metu aktorius susipažino su Courteney Cox, kurią 1999 m. vedė. Pora kartu vaidino ir įkūrė filmų prodiusavimo studiją „Coquette Productions“.

Imtynės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2000 m. David Arquette tapo WCW (World Championship Wrestling) sunkaus svorio čempionu.

Labdaringa veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Deividas Arketas vadovauja didžiausiai JAV labdaringai maisto teikimo badaujantiems organizacijai Feeding America.

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]