Darvino apdovanojimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Darvino apdovanojimas
Darwinaward.png
URL http://www.darwinawards.com/
Komercinis? taip
Tipas Humoristinis
Kalba(-os) anglų
Savininkas Wendy Northcutt
Startavo 1993 m.
Alexa reitingas 93,209
Dabartinė būklė aktyvus

Darvino apdovanojimas - evoliucijos teoretiko Charles Darwin garbei pavadinta premija, dedikuojama tiems pasaulio žmonėms, kurie prarado savo reprodukcinius sugebėjimus arba žuvo, atsitiktinai nusižudė ir išėjo iš gyvenimo (taip negalėdami pratęsti savo giminės) vien tik dėl savo kvailumo ir išsiblaškymo.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Darvino apdovanojimų interneto svetainėje nuo 1993 m. yra kaupiamas absurdiškų mirčių archyvas. Šios svetainės lankytojai balsuoja ištisus metus, o metų pabaigoje paaiškėja nugalėtojas, kuris dažniausiai jau nebegali atsiimti premijos. Niekas negali patvirtinti, ar nominuotos istorijos tikrai įvyko. Kai kurie žmonės vis dėlto neabejoja, kad kažkas galėjo taip kvailai pasielgti, o kiti yra įsitikinę, kad pasakojimus išgalvojo išradingi autoriai ir gandus platinantys žurnalistai.

Įtaka[taisyti | redaguoti kodą]

2006 m. "Sundance" kino festivalyje debiutavo filmas, kurio scenaristą Finn Taylor įkvėpė Darvino apdovanojimų interneto svetainėje aprašytos absurdiškų mirčių istorijos.

Nominuoti įvykiai[taisyti | redaguoti kodą]

Vienas iš nominuotų ivykių: Los Andžele (JAV) esančios sektos vadovas buvo įsitikinęs, kad gali išmokti vaikščioti vandeniu. Kartą, besitreniruodamas vonioje, paslydo ant muilo gabalėlio ir užsimušė.

Kitas įvykis: Šokęs su guma (bungee jumping) vaikinas teisingai apskaičiavo gumos ilgį, bet užmiršo faktą, jog guma taip pat ir išsitempia.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]