Damian Lewis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 Biography note.svg  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
Damian Lewis 2015 m.

Damian Watcyn Lewis (g. 1971 m. vasario 11 d.) – Britų aktorius ir prodiuseris. Jis ypač įžymus JAV dėl vaidmens kaip detektyvas Charlie Crews NBC dramoje „Gyvenimas“ (Life), taip pat dėl vaidmens kaip Majoras Richard’as Winters’as mini seriale „Karo vilkai. Desantininkai“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lewis gimė rajone „Švento Jono Giria“ (St John’s Wood), Westminster’yje. Charlotte’s Mary (mergautinė pavardė Bowater) ir J. Watcyn Lewis, miesto brokerio, sunus. Jo seneliai iš tėvo pusės buvo Valai. Jo senelis iš tėvo pusės buvo Londono lordas meras – Ian Frank Boowater ir Lewis’o senelės protėviai iš motinos pusės siekia Bertrand Dawson, pirmasis Penn’o Dawson’u Vikontas (karališkosios šeimos daktaras) ir filantropa (labdarys) Alfred’a Yarrow.

Lewis pora kartų buvo nuvykęs į Valstijas aplankyti gimines per jo vasaros atostogas. Būdamas šešiolikos jis nusprendė tapti aktoriumi. Jis mokėsi nepriklausomoje Ashdown’o uždaroje (namų) mokykloje, Forest Row miestelyje ir Eton Koledže ir baigė Londono Rotušės Muzikos ir Dramos mokykla (the Guildhall School of Music and Drama) 1993 metais. Po to dirbo, kaip aktorius „Karališkoje Šekspyro Kompanijoje“ (teatre) (Royal Shakespeare Company). Per jo praleistą laiką su RSC, jis atliko Borgheim’o vaidmenį Adrian’o Noble’o kūrinyje „Ibsen’s Little Eyolf“, taip pat atliko Posthumus’o vaidmeni vaidinime „Shakespeare’s Cymbeline“.

Taip pat jis dirbo, kaip pardavimų agentas, pardavinėdamas automobilių signalizacijas. Jis nekentė šio darbo.

Commons-logo.svg

Vikiteka