Pereiti prie turinio

Dailusis čiuožimas olimpinėse žaidynėse

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Olimpinių sporto šakų piktogramos. Dailusis čiuožimas

Dailiojo čiuožimo varžybų Olimpinėse žaidynėse dalyvių skaičius ribojamas Tarptautinio Olimpinio komiteto nustatyta kvota. Moterų ir vyrų varžybose dalyvauja po 30 sportininkų, 24 poros dalyvauja šokių ant ledo varžybose ir 20 porų – porų čiuožimo varžybose.

80 proc. minėtų vietų (t. y. po 24 vietas moterų ir vyrų, 19 šokių ant ledo porų ir 16 porinio čiuožimo porų) nustatomas pagal rezultatus, pasiektus prieš Olimpines žaidynes ėjusių metų pasaulio čempionate. Vietas gauna šalys ISU narės. Didžiausias galimas gauti vietų skaičius yra trys. Vietų skaičius apskaičiuojamas pagal ISU taisyklėse nustatytą sistemą – skaičiuojami taškai pagal minėtame pasaulio čempionate užimtas vietas. Pirmą vietą užėmęs dalyvis gauna 1 tašką, antrą vietą – 2 ir t. t. Toliau žiūrima, kiek atitinkamos šalies dalyvių dalyvavo tame pasaulio čempionate. Jei atitinkamoje rungtyje dalyvavo du sportininkai, tada tam, kad šalis gautų 3 vietas, pagal užimtas vietas surinktų taškų skaičius turi būti ne didesnis kaip 13, o kad gautų 2 vietas – ne didesnis kaip 28. Jei pasaulio čempionate atitinkamoje rungtyje dalyvavo 1 sportininkas, tada tam, kad šalis gautų 3 kvotines vietas, reikia surinkti ne daugiau kaip 2 taškus (t. y. užimti ne žemesnę kaip antrą vietą), o kad šalis gautų 2 kvotines vietas – reikia surinkti ne daugiau kaip 10 taškų (t. y. užimti ne žemesnę kaip 10 vietą). Jei pasaulio čempionate atitinkamoje rungtyje dalyvauja 3 šalies atstovai, tada taškų skaičius skaičiuojamas pagal 2 geriausiai pasirodžiusių užimtas vietas. Likusios neišdalintos kvotinės vietos paskirstomos po vieną šalims, negavusioms 2 ar 3 vietų. Skirstoma pagal užimtą vietą minėtame pasaulio čempionate tol, kol pasiekiamas nustatytas bendras kvotinių vietų skaičius.

Šalys, negavusios kvotinių vietų Olimpinėse žaidynėse pagal pasaulio čempionato rezultatus, turi dar vieną papildomą galimybę – rudenį prieš Olimpines žaidynes tam tikrų tarptautinių varžybų metu kovojama dėl likusių neišdalintų vietų (po 6 vietas vyrų ir moterų, 5 šokiuose ant ledo ir 4 porinio čiuožimo rungtyje). Ar šalis gaus vietą, priklauso nuo tose varžybose užimtos vietos.

Kokie konkretūs sportininkai dalyvaus Olimpinėse žaidynėse, paliekama nuspręsti nacionalinei institucijai (olimpiniam komitetui, federacijai ir pan.). Olimpinėse žaidynėse dalyvausiantiems čiuožėjams yra amžiaus apribojimai – prieš Olimpines žaidynes ėjusių metų liepos 1 d. jiems turėjo būti suėję 15 ir daugiau metų. Be to, visi dalyvaujantys sportininkai turi būti šalies, kuriai atstovauja, piliečiai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]