Codemasters

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Codemasters
FormaPrivati kompanija
PramonėVideo ir kompiuteriniai žaidimai
Įkurta1986 m.
Centrinė būstinėVorikšyras, JK
Svarbiausi darbuotojaiFrank Sagnier (CEO)
ProdukcijaDizzy, Micro Machines, Brian Lara Cricket, TOCA/Grid, Colin McRae Rally/Dirt, LMA Manager, Operation Flashpoint, Overlord, F1
Darbuotojų400
Tinklalapiscodemasters.com/uk/

Codemasters (taip pat vadinama The Codemasters Software Company Limited) yra kompiuterinių žaidimų kūrėja iš Jungtinės Karalystės. Įmonę 1986 m. įkūrė Richard Darling ir David Darling. Codemasters laikoma viena seniausių nepriklausomų žaidimų kūrėjų Didžiojoje Britanijoje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1986 m. Codemasters pradėjo kurti žaidimus tuo metu ypač populiariam Sinclair ZX Spectrum kompiuteriui. Pirmieji kompanijos žaidimai buvo įprasti veiksmo žaidimai su tam tikrų galvosūkių elementais. Vėliau kompanija savo žaidimus pradėjo leisti ir kitiems kompiuteriams.

Codemasters buvo žymi dėl savo ilgų simuliatorių serijų leidimų, ypač populiarūs buvo sporto simuliatoriai (pavyzdžiui, „Pro Boxing Simulator“).

Nuo 1998 iki 2003 m. Codemasters didelį dėmesį skyrė muzikos simuliatorių žaidimams PlayStation, PlayStation 2 konsolėms ir AK – MUSICtm, Music 2000, MTV Music Generator ir MTV Music Generator 2.

2009 m. kompanija įkūrė savo skyrių JAV, kuris pradėjo savo veiklą naudodamasis buvusios kompanijos Sierra Entertainment įranga. Nuo to laiko kompanija leidžia tokias žaidimų serijas kaip TOCA Touring Car, Colin McRae Rally, Brian Lara Cricket ir Operation Flashpoint.

F-1 žaidimų kūrimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 m. gegužės 9 d. Codemasters laimėjo konkursą tapti oficialia Formulės 1 žaidimų kūrėja, pakeičiant iki tol buvusią Sony. Pirmasis šios serijos žaidimas F1 2009 buvo išleistas Wii ir PlayStation Portable konsolėms 2009 m. rudenį.

2010 m. rugsėjį buvo išleistas F1 2010, kuris buvo skirtas Xbox 360 bei PlayStation 3 konsolėms ir AK. Šis žaidimas buvo pripažintas geriausiu metų žaidimu sporto srityje.[1]

2011 m. rugsėjo pabaigoje buvo išleistas trečiasis kompanijos žaidimas apie F-1 F1 2011. Žaidimas buvo skirtas AK, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS ir PlayStation Vita.

2012 m. kovo 13 d. kompanija paskelbė pasirašiusi naują kelerių metų sutartį su Formulės 1 teisių valdytojais dėl tolimesnių žaidimų apie F-1 kūrimo.[2] Tų pačių metų rugsėjį išleistas F1 2012.[3]

Vėliau kasmet buvo išleidžiama naujausia Formulės 1 žaidimais paremta dalis.

F1 2015 dalis buvo pirmoji Codemasters skirta aštuntajai kompiuterinių žaidimų konsolių kartai. Vėliau išleisti F1 2016 ir F1 2017.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]