Cliff Burton

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Cliff Burton
Pilnas vardas Clifford Lee Burton
Gimė 1962 m. vasario 10 d. (56 metai)
Kilmė Flag of the United States.svg JAV
Mirė 1986 m. rugsėjo 27 d. (24 metų)
Žanrai Thrash metal, speed metal, heavy metal
Kūrinių kalbos anglų
Veikla Muzikantas
Instrumentai Bosinė gitara, vokalas.
Aktyvumo metai 1979-1986
Įrašų kompanija Megaforce, Elektra
Susijusi veikla Metallica, Agents of Misfortune, EZ-Street, Trauma
Svetainė Oficialus Metallica puslapis

Clifford Lee Burton (1962 m. vasario 10 d. Castro Slėnyje, Kalifornija. – 1986 m. rugsėjo 27 d. Europos turo metu, Švedijoje) – buvęs Thrash metal grupės Metallica bosistas, dainų autorius.

Šis bosistas, kitaip nei kiti, naudojo savo bosinei gitarai "distortion" efektus, taip pat turėjo savitą grojimo stilių, kuriuo, 1982 susižavėjo dar neseniai susikūrusi thrash metal grupė Metallica. Cliff'as sutiko gastroliuoti su Metallica, o vėliau ir prisijungė prie grupės, bet su viena salyga - grupė iš Los Andželo persikels į San Franciską. Kadangi ir kitiems Metallic'os nariams nepatiko tai kaip su jais elgėsi Los Andžele, jie mielu noru persikraustė į San Franciską, kad suvienytų jėgas su unikaliu bosistu Cliff'u Burton'u. Taigi, Metallica su Cliff'u įrašė net 3 studijinius albumus: Kill 'em All, Ride The Lightning ir Master of Puppets. Šis muzikantas taip pat pasižymėjo nesustabdomu galvos kratymu per koncertus.

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1986, Europos turo metu, Švedijoje, Metallic'os bosistas žuvo autobuso avarijoje. Jo vietą Metallic'oje užėmė Jason'as Newsted'as. Truputėlis Metallic'os narių atsiminimų:
Vakarą prieš tragediją, Cliff'as su kolega Kirk'u draugiškai susiginčijo, kur kuris miegos. Cliff'as laimėjo ginčą, ir atsigulė ten kur norėjo. Ir tada, apie 4 valandą viskas prasidėjo... Autobusas staiga pradėjo slysti ir vartytis, autobuse visi rėkė, buvo baisu, ir Metallic'os gitaristas Kirk'as, girdėjo visus rėkiant išskyrus Cliff'ą, ir nujautė kažką negero. Išlipę iš autobuso, Kirk'as ir James'as pamatė Cliff'o kojas kyšančias iš po autobuso, jie bandė jį pažadinti bet jis nejudėjo... Atvažiavo kranas su strėle, pakėlė autobusą, bet, deja, autobusas vėl nukrito ant Cliff'o. Visų manymu jis net neprabudo.


2006 m. Lapkričio 3 d. netoli avarijos vietos, buvo atidengtas paminklas Cliff'ui Burton'ui atminti, netoli avarijos vietos.


2009 m. Balandžio 4 d. Cliff'as pateko į Rokenrolo Šlovės Muziejų, kartu su Metallica.


Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai


Demonstraciniai albumai
Papildomi