Cliff Burton

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Cliff Burton
Pilnas vardasClifford Lee Burton
Gimė1962 m. vasario 10 d. (60 metų)
KilmėFlag of the United States.svg JAV
Mirė1986 m. rugsėjo 27 d. (24 metų)
ŽanraiThrash metal, speed metal, heavy metal
Kūrinių kalbosanglų
VeiklaMuzikantas
InstrumentaiBosinė gitara, vokalas.
Aktyvumo metai1979-1986
Įrašų kompanijaMegaforce, Elektra
Susijusi veiklaMetallica, Agents of Misfortune, EZ-Street, Trauma
SvetainėOficialus Metallica puslapis

Clifford Lee Burton (1962 m. vasario 10 d. Castro Slėnyje, Kalifornijoje1986 m. rugsėjo 27 d. Europos turo metu, Švedijoje) – buvęs Thrash metal grupės Metallica bosistas, dainų autorius.

Šis bosistas, kitaip nei kiti, naudojo savo bosinei gitarai "distortion" efektus, taip pat turėjo savitą grojimo stilių, kuriuo, 1982 susižavėjo dar neseniai susikūrusi thrash metal grupė Metallica. Cliff'as sutiko gastroliuoti su Metallica, o vėliau ir prisijungė prie grupės, bet su viena sąlyga – grupė iš Los Andželo persikels į San Franciską. Kadangi ir kitiems Metallic'os nariams nepatiko tai kaip su jais elgėsi Los Andžele, jie mielu noru persikraustė į San Franciską, kad suvienytų jėgas su unikaliu bosistu Cliff'u Burton'u. Taigi, Metallica su Cliff'u įrašė net 3 studijinius albumus: Kill 'em All, Ride The Lightning ir Master of Puppets. Šis muzikantas taip pat pasižymėjo nesustabdomu galvos kratymu per koncertus.

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paminklas Cliff'ui Burton'ui atminti, netoli avarijos vietos.

1986, Europos turo metu, Švedijoje, bosistas žuvo autobuso avarijoje. Jo vietą Metallica grupėje užėmė Jason Newsted. Truputėlis Metallica grupės narių atsiminimų:

„Vakarą prieš tragediją, Cliff'as su kolega Kirk'u draugiškai susiginčijo, kur kuris miegos. Cliff'as laimėjo ginčą, ir atsigulė ten, kur norėjo. Ir tada, apie 4 valandą viskas prasidėjo... Autobusas staiga pradėjo slysti ir vartytis, autobuse visi rėkė, buvo baisu, ir Metallic'os gitaristas Kirk'as girdėjo visus rėkiant išskyrus Cliff'ą, ir nujautė kažką negero. Išlipę iš autobuso, Kirk'as ir James'as pamatė Cliff'o kojas kyšančias iš po autobuso, jie bandė jį pažadinti, bet jis nejudėjo... Atvažiavo kranas su strėle, pakėlė autobusą, bet, deja, autobusas vėl nukrito ant Cliff'o. Visų manymu jis net neprabudo.”

2006 m. Lapkričio 3 d. netoli avarijos vietos, buvo atidengtas atminimo paminklas.

2009 m. Balandžio 4 d. Cliff'as pateko į Rokenrolo Šlovės Muziejų, kartu su Metallica.


Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai
Demonstraciniai albumai
Papildomi