Christoffer Wilhelm Eckersberg

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
K. V. Ekersbergo auportretas, 1811 m.

Kristoferis Vilhelmas Ekersbergas (dan. Christoffer Wilhelm Eckersberg, 17831853 m.) − XIX a. pirmos pusės Danijos klasicizmo tapytojas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kristoferis Vilhelmas Ekersbergas gimė 1783 m. sausio 2 d. Bokrege prie Obenro. Tapybos išmoko pas tėvą, dailidę ir interjero dekoratorių. Po darbo pas porą menko žinomumo tapytojų K. V. Ekersbergas 1803 m. įstojo mokytis Danijos dailės akademijoje istorinės tapybos. Jo mokytoju akademijoje buvo N. A. Abilgoras, perdavęs klasicistinės dailės principus. Po keleto laimėtų prizų akademijoje K. V. Ekersbergas 1810 m. persikėlė tobulintis į Paryžių, kur jis vienerius metus laiko mokėsi vadovaujamas Ž. L. Davido (1748−1825). Pasakojama, kad praleisdavo 5-6 valandas ryte tapydamas iš natūros. 1813−1816 m. tobulinosi Italijoje, tapė plenere kartu su kitais tapytojais.

1816 m. K. V. Ekersbergas grįžo į Daniją, kuri tuo metu buvo nualinta po Napoleono karų, tačiau tai pasitarnavo kultūriniam pakilimui, kuris istorijoje vadinamas Danijos tapybos „aukso amžiumi“. K. V. Ekersbergas buvo žymiausias iš garsių to meto Danijos dailininkų. Svarbiausias jo įnašas buvo tapybos plenere patirties perdavimas jaunesniems kolegoms. 1818 m. jis išrinktas Danijos dailės akademijos profesoriumi, skatino mokinius tapyti miesto apylinkėse, mokė nuogo kūno piešimo. 1833 m. išleido „Perspektyvos teoriją jauniesiems tapytojams“. Jo kūrinių gama buvo plati: portretai, peizažai, mitologinės, istorinės ir jūrinės scenos. Tarp jo mokinių žymiausias − Kristenas Kobkė. K. V. Ekersbergas mirė 1853 m. liepos 22 d. Kopenhagoje.

Kūrinių galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]