Chasechemvis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Chasechemvis
Khasekhem oxford2.jpg
Chasechemvis
Antroji Egipto dinastija
Mirė: apie 2686 m. pr. m. e.
Egipto faraonas
Ankstesnis: Sechemibas
Vėlesnis: Nebka
Commons-logo.svg Vikiteka: ChasechemvisVikiteka

Chasechemvis (Khasekhemvis, m. apie 2686 m. pr. m. e.) – buvo vienuoliktas ir paskutinis antrosios Egipto dinastijos faraonas. Žinoma, kad Chasechemvis vadovavo kelioms reikšmingoms karinėms kampanijoms ir pastatė kelis monumentus. Išliko užrašų menančių karą su šiauriečiais.

Valdymo chronologija neaiški, pagal vienus tyrinėtojus jis valdė po Peribseno, pagal kitus valdė po Sechemibo. Yra manančių, kad Sechemibas ir Peribsenas valdė skirtingas Egipto dalis tuo pačiu metu (galimai konfliktavo tarpusavyje), po jų į valdžią atėjo Chasechemvis. Pagal vienus tyrinėtojus jis išnaujo suvienijo susiskaldžiusį Egiptą, po pilietinio karo tapo Seto ir Horo pasekėju. Setą atstovavo Peribsenas, valdęs Aukštutinį Egiptą, o Horą Sechemibas, valdęs Žemutinį. Pagal kitus jis nugalėjo valdantį karalių Setą-Peribseną ir numalšino Nubijoje kilusį maištą. Vienaip ar kitaip jis suvienijo konfliktų draskomą Egiptą ir užbaigė antrosios dinastijos valdymo periodą.

Chasechemvis buvo ypatingas faraonas, kadangi ant jo sereko buvo atributai priklausę ir Horui ir Setui. Iki tol faraonas visada palaikydavo vieną dievą, dažniausiai Horą (Rą). Manoma, kad taip jis siekęs suvienyti dvi frakcijas, tačiau po jo mirties Seto atributiką galutinai išmesta iš sereko.

Pagal kai kuriuos egiptologus, jis, o ne Narmeras ar Menas, buvo pirmasis faraonas suvienijęs Egiptą.

Palaidotas Abydose Umm el-Qa’ab nekropolyje.


RamsesIIEgypt.jpg Egipto faraonai
Archainis laikotarpis

Antroji dinastija

Hotepsechemvis -> Ranebas -> Ninetdžeras -> Venegas ->
Senedas -> Nebneferas -> Neferkara -> Neferkasekeras ->
Peribsenas -> Sechemibas -> Chasechemvis