Pereiti prie turinio

Caroline Munro

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Caroline Munro
Tikras vardas Caroline Munro
Gimė 1949 m. sausio 16 d. (75 metai)
Vindzoras, Anglija
Šalis Anglija

Karolina Manro (angl. Caroline Munro, g. 1949 m. sausio 16 d. Vindzoras, Anglija) – buvęs Didžiosios Britanijos modelis ir aktorė, geriausiai žinoma vaidmenimis veiksmo ir siaubo filmuose aštuntame ir devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Karolinos karjera prasidėjo 1966 m., kuomet jos motina ir šios draugė fotografė padarė keletą šios nuotraukų ir nusiuntė į laikraščio „Evening News“ surengtą konkursą „Face of the Year“. Šiam teisėjavo mados fotografas Davis Bailey. Karolinos nuotrauka buvo pripažinta nugalėtoja, o netrukus jos nuotrauka atsidūrė ant žurnalo „Vogue“ viršelio.[1]

Mergina persikėlė į Londoną, kur netruko tapti populiariu modeliu; jos nuotraukas spausdino įvairūs leidiniai. Ilgainiui išvaizdi mergina netruko būti pastebėta ir filmų prodiuserių, kurie pradėjo jai siūlyti nedidelius vaidmenis kine. Tai buvo juostos „Casino Royale“ ir „Where‘s Jack?“. 1969 m. ji pasirašė vienerių metų kontraktą su JAV kino studija Paramount Pictures ir tais pačiais metais nusifilmavo komiškame vesterne „A Talent for Loving“.

Tais pačiais metais Karolina pradėjo bendradarbiavimą su kompanija „Lamb“ ir tapo jos reklaminės kampanijos „Navy Rum“ veidu. Šis periodas truko net 10 metų, reklamas su jos atvaizdu buvo galima išvysti visoje šalyje ir tai tapo dar vienu postūmiu jos karjerai. 1971 m. ji pasirodė filme „The Abominable Dr. Phibes“, o po metų – tęsinyje „Dr. Phibes Rises Again“.

Tuo metu kino kompanijos „Hammer Films“ vadovas seras James Carreras, išvydęs Karoliną „Navy Rum“ plakate, panoro pakviesti ją bandomajam filmavimui, po kurio iš karto pasiūlė jai metų kontraktą. „Hammer Films“ kūrė daugiausia siaubo filmus ir Karolina per keletą metų nusifilmavo tokiuose filmuose kaip „Dracula AD 1972“, „Captain Kronos – Vampire Hunter“, o „Dr. Jekyll and Sister Hyde“ ir „Frankenstein and the Monster from Hell“ atliko pagrindinius moters vaidmenius.[2]

Pasibaigus sutarčiai su „Hammer Films“ (ji yra vienintelė aktorė, su šia kompanija turėjusi ilgalaikę sutartį),[3] Karolina gavo progą filmuotis ne tik siaubo, bet ir kitokio žanro filmuose: „Teh Golden Voyage of Sindbad“ (1974), „I Don‘t Want to Be Born“ (1975) ir „At the Earth‘s Core“ (1976).

1977 m. ji atsisakė vaidmens juostoje „Supermenas“, kuriame galėjo vaidinti blogietę Ursą, ir pasirinko dalyvavimą bondiados filme „Šnipas, kuris mane mylėjo“. Neilgame epizode jos sukurtas Naomės personažas persekioja Džeimsą Bondą (akt. Roger Moore) sraigtasparniu, kurį šis galiausiai numuša paleisdamas raketą. Juostos prodiuseris Albertas Broccoli skatino Karoliną persikelti į JAV, kur galėtų siekti sėkmingesnės karjeros, tačiau ši atsisakė, norėdama likti arti savo šeimos bei artimųjų.

Sekantį dešimtmetį ji filmavosi Britanijos bei kitų Europos šalių filmuose: „Starcrash“ (1979), „The Last Horror Film“ (1982), „Don‘t Open Till Christmas“ (1984), „Slaughter High“ (1986) ir „Beveidė“ (1988).

Greta vaidybos, Karolina išmėgino save ir dainininkės amplua. 1984 m. ji pasirašė sutartį su „Numa Records“ ir išleido singlą „Pump Me Up“. Filme „Don‘t Open Till Christmas“ taip pat skamba jos atliekama daina „Warrior of Love“, vėliau ji nusifilmavo atlikėjų Adam Ant ir Meat Loaf vaizdo klipuose.

1984-87 m. ji nuolat filmavosi televizijos žaidime „3-2-1“.

1990 m. Karolina antrą kartą ištekėjo, susilaukė 2 dukterų ir nuo to laiko vis rečiau pasirodo prieš kameras.

Dalinė filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. www. beastsinhumanskin.com [1] Archyvuota kopija 2015-05-18 iš Wayback Machine projekto.
  2. www. cultsirens.com [2]
  3. Caroline Munro Biography at IMDb.com

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]