Butano transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Paro oro uostas

Butano transporto sistemą sudaro kelių ir oro transportas. Šalyje veikia tik vienas tarptautinis oro uostas – Paro oro uostas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki 1961 m. šalyje nebuvo asfaltuotu kelių, todėl vyravo keliavimas pėsčiomis ar raitomis. Dėl tokios itin nepatogios transporto sistemos Butano vyriausybė pradėjo keleto etapų kelių plėtros sistemą. Pirmojo plėtros etapo (1961 - 1966 m.) buvo pastatytas pirmasis asfaltuotas kelias. Tai buvo 175 kilometrų kelias tarp Paro ir Timpu. Vėliau statyboms vykdyti buvo atgabenti 30 000 darbininkų iš Indijos ir Nepalo.

Apie 1975 m. šalyje jau buvo nutiesta 1500 kilometrų kelių. Beveik visi nutiesti rankiniu būdu. Dėl kalnuoto Butano reljefo, daugelis kelių yra palei upes. Pagal šeštąjį plėtros planą Butano vyriausybė, bendradarbiaujant su Indijos valdžia, ketina plėsti ir statyti kelius palei penkias pagrindines šalies upes.

Geležinkelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 m. Butanas neturėjo geležinkelio sistemos.[1] 2006 m. Butanas ir Indija pasirašė planą, pagal kurį Butane bus statoma geležinkelio sistema ir jungiama su Indiją.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]