Burgdorfas (Vokietija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Burgdorfas
vok. Burgdorf
      
Turgaus gatvė
Laiko juosta: (UTC+2)
------ vasaros: (UTC+3)
Valstybė Vokietijos vėliava Vokietija
Žemė Žemutinė Saksonija Žemutinė Saksonija
Regionas Hanoverio regionas
Meras Alfred Baxmann (SPD)
Gyventojų (2009) 29 951
Plotas 112,26 km²
Tankumas (2009) 267 žm./km²
Altitudė 56 m
Pašto kodas 31303
Tel. kodas 05136, 05085
Tinklalapis [www.burgdorf.de]

Burgdorfas (vok. Burgdorf) – miestas Žemutinės Saksonijoje, Hanoverio regione. 30 tūkst. gyventojų. Iki 1974 m. priklausė Burgdorfo apskričiai. Burgdorfe yra apylinkės teismas ir mokesčių inspekcija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Burgdorfas 1654 m.

Miestas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1279 m. Anksčiau jis priklausė Hildesheimo vyskupijai.

Nuo 1433 m. kraštas priklausė Celės kunigaikščiams, kurių teritorija vėliau tapo Liuneburgo administraciniu rajonu. Trisdešimtmečio karo metu kilo mūšis prie Dachtmiseno vartų.

1637 m. su nedideliu maištu Burgdorfo gyventojai protestavo prieš įmokas ir mokesčius.

Po 1658 m. ir 1809 m. kilusių didelių gaisrų miestas buvo sugriauta ir vėliau vėl atstatytas.

1935 m. senamiesčio rytinėje dalyje buvo pastatyta katalikų Šv. Nikolajaus bažnyčia, kuri 1972 m. buvo padidinta ir modernizuota.

1974 m. balandžio 1 d. įsigaliojus Žemutinės Saksonijos regiono reformai, kad ir dauguma Burgdorfo gyventoju prieštaravo, prie miesto buvo prijungtos kai kurios kaimyninės apskritys: Noištadtas prie Riubenbergo (NRU), Špringenas prie Deisterio (SPR) ir kitos Hanoverio apskritys. Šitaip Burgdorfas tapo naujosios Hanoverio apskrities dalimi, neteko savo apskrities miesto statuso ir nebepriklausė Lüneburgo administraciniam rajonui.

2001 m. lapkričio 1 d. Hanoverio apskritis buvo sujungta kartu su Hanoverio miestu ir tapo Hanoverio regionu, kuriam priklauso ir Burgdorfas.

Geografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Burgdorfas yra tarp Hanoverio, Celės ir Peinės ir nuo visų trijų miestų yra nutolęs maždaug 25 km. Ribojasi su Uetzės, Lehrtės, Isernhageno ir Burgvėdelio rajonais, bei su Celės apskritimi. Per Burgdorfą teka Burgdorfer Aue upė, dėlto miestas dar vadinamas Aue miestu.

Miesto rajonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Burgdorfą sudaro šie miesto rajonai: Kernštadtas (centras), Veštstadtas, Siudštadtas, Ostštadtas, Beinhornas, Dachtmisenas, Heselas, Hiulptingsenas, Otzenas, Ramlingenas/Ehlershauzenas, Šilerslagenas, Sorgensenas ir Veferlingsenas, bei atokiau esantis Flatmoras.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]