Brussels Airlines

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Brussels Airlines
Brussels airlines logo 2021.svg
IATA
SN
ICAO
BEL
Šaukinys
BEE-LINE
Įkurta 2006 m. lapkričio 7 d.
Pagrindinis oro uostas Brüssel-Zaventem oro uostas
Dažno keleivio programa Miles & More
Aljansas Star Alliance
Lėktuvų skaičius 50 (3 užsakomieji)
Maršrutai 66
Priklauso Lufthansa
Šūkis Flying your way (skrenda tavo keliu)
Būstinė Briuselis, Belgija
Vadovybė Bernard Gustin
Tinklalapis brusselsairlines.com/

Brussels Airlines yra Belgijos oro linijų bendrovė, kurios būstinė yra šalies sostinėje Briuselyje, priklausanti Deutschen Lufthansa AG. Tai yra didžiausia Belgijos aviakompanija, skrendanti 66 maršrutais ir savo flotilėje turinti 50 lėktuvų. Brussels Airlines yra Europos oro linijų bendrovių asociacijos ir oro linijų aljanso Star Alliance narė.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Brussels Airlines buvo sukurta 2005 m. sujungus SN Brussels Airlines ir Virgin Express bendroves. 2005 m. balandžio 12 d. holdingas SN Airholding, valdantis SN Brussels Airlines, susitarė su Richard Branson dėl šių kompanijų sujungimo. 2006 m. lapkričio 7 d. buvo paskelbta, kad savo veiklą pradeda nauja bendrovė Brussels Airlines. 2007 m. kovo 25 d. kompanija pradėjo savo skrydžius.

2008 m. rugsėjo 15 d. buvo paskelbta, kad Lufthansa įsigys 45 % kompanijos akcijų, o likusius 55% turėtų perpirkti 2011 m. 2009 m. gruodžio 9 d., tačiau galutinai sandoris baigtas tik 2016 m. gruodžio mėn. Lufthansa už kompaniją sumokėjo 68 mil. Eurų. Brissels Airlines prisijungė prie aljanso Star Alliance. Ji tapo 26 šio aljanso nare ir iškilmingai priimta Briuselio rotušėje.

2009 m. pabaigoje kompanija paskelbė, kad planuoja sukurti regioninę avialinijų bendrovę, kurios centras būtų Kongo Demokratinės Respublikos Lubumbašio mieste. Šios bendrovės pavadinimas turėtų būti Korongo Airlines. Planuojama, kad šių avialinijų veikla prasidės 2011 m.

2010 m. įmonė aptarnavo 4,89 milijono keleivių, tai 4,4 % daugiau nei prieš metus.

Paslaugos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Europos maršrutuose įmonė siūlo tris skirtingus aptarnavimo paketus:

  • b.flex economy+ – tai yra brangesnis bilietas nei įprastai, siūlantis pilną aptarnavimą, pvz., nemokamus laikraščius ir maitinimą;
  • b.light economy – pati pigiausia aptarnavimo paslauga, kurios metu klientas gauna užkandžius ir gėrimus;
  • b.business – tai pilno aptarnavimo programa. Ji siūlo ypatingus maisto patiekalus, nemokamą VIP automobilio pastatymą ir nemokamą šampaną.

Nuotraukų galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]