Bronislovas Jurkšas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bronislovas Jurkšas (1914 m. gruodžio 12 d. Skirsnemunės k., Jurbarko r.1991 m. balandžio 17 d. Madride – Ispanija), kunigas, vargonininkas, chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Privačiai pramokęs muzikos ir pasitraukęs į užsienį, visą dešimtmetį dėstė muziką technikos ir amatų mokyklose Ispanijoje, Venesueloje, Kolumbijoje. 1952 apsigyveno Kanadoje ir iki 1956 buvo Edmontono parapijos klebonas ir choro vadovas.

Nuo 1957 Aušros Vartų parapijos vargonininkas ir choro vadovas Hamiltone, Kalifornijoje. Pirmąjį koncertą su choru surengė 1958 m. balandžio 27 d. Choras giedojo pamaldose, statė operetes, koncertavo lietuvių kolonijose, dalyvavo tautiniuose renginiuose. 19601974 Toronte, Tėvų Pranciškonų Prisikėlimo lietuvių parapijos vargonininkas ir chorų vadovas, vargonavimą studijavo Toronto konservatorijoje, vadovavo suaugusiųjų ir jaunimo chorams. Ypač aktyviai nuo 1965 reiškėsi su studentų choru „Dainuojanti jaunystė“ (18 merginų ir 10 vaikinų). Chorai giedojo bažnyčiose, organizavo religinės ir pasaulietinės muzikos koncertus Kanadoje ir JAV, dalyvavo tautiniuose renginiuose ir dainų šventėse. 1966 3-ajai JAV ir Kanados lietuvių dainų šventei parengė 48 dalyvių Prisikėlimo parapijos chorą, o 1971 4-ajai analogiškai dainų šventei 70 dalyvių jungtinį Prisikėlimo parapijos ir studentų „Dainuojanti jaunystė" chorą, buvo šios šventės repertuarinės komisijos narys. Koncertavo su klarnetininku A. Dudoniu bažnyčiose ir kitur. Sukūrė religinės muzikos kūrinių.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.