Boni ir Klaidas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Bonnie Elizabeth Parker
Gimė 1910 m. spalio 1 d.
Jungtinės Amerikos Valstijos Teksasas, JAV
Mirė 1934 m. gegužės 23 d. (23 metai)
Jungtinės Amerikos Valstijos Luiziana
Sutuoktinis (-ė) Roy Thornton
Žinomas (-a) už Barrow gauja, bankų apiplėšimai

Bonnie Elizabeth Parker (1910 m. spalio 1 d. – 1934 m. gegužės 23 d. Luizianoje) ir Clyde Chestnut Barrow (1909 m. kovo 24 d. Teksase, JAV – 1934 m. gegužės 23 d. Luizianoje) – buvo amerikiečių nusikaltėlių pora, Didžiosios depresijos laikotarpiu su savo gauja keliavusi po centrines JAV valstijas ir garsėjusi bankų apiplėšimais, nors mieliau apiplėšinėdavo mažas parduotuves ar kaimo šarvojimo namus. Jų nusikaltimai prikaustė amerikiečių spaudos ir skaitytojų dėmesį 19311934 m., kuris kartais vadinamas „visuomenės priešo era“ (angl. public enemy era). Manoma, kad jie nužudė nemažiau kaip devynis policijos pareigūnus ir keturis civilius. Bonnie Parker, pozuojančios su cigaru, nuotrauka buvo padaryta iš neišplėsto kino juostos ritinėlio, kurį policija rado apleistoje slėptuvėje, ir ši nuotrauka buvo paskelbta visoje šalyje. Bonnie Parker rūkė cigaretes, nors niekada nerūkė cigarų. Istoriko Jeff Guinn teigimu, dėl slėptuvėje rastų nuotraukų Bonnie Parker buvo glamonėjama ir apie gaują buvo sukurti mitai.

Clyde Chestnut Barrow
Gimė 1909 m. kovo 24 d.
Jungtinės Amerikos Valstijos Teksasas, JAV
Mirė 1934 m. gegužės 23 d. (25 metai)
Jungtinės Amerikos Valstijos Luiziana
Žinomas (-a) už Barrow gauja, bankų apiplėšimai

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klaidas ir Boni kartu

Klaidas Berou gimė skurdžioje septynių vaikų šeimoje Teksase. 1926 m. buvo pirmą kartą sulaikytas, kai mėgino bėgti nuo policijos pareigūnų, jį apkaltinusių negrąžinus išsinuomotos mašinos. Netrukus buvo suimtas dėl kalakutų, kuriuos buvo pavogęs su broliu Marvinu.

Nors Klaidas nuo 1927 iki 1929 m. dirbo ir legalius darbus, kartais plėšdavo parduotuves ir vogdavo automobilius. Buvo sulaikytas 1928 ir 1929 m., o 1930 m. gegužę buvo uždarytas į Istamo kalėjimą.

Lygtinai paleistas 1932 m. vasario 2 d. Klaidas buvo sunkiai atpažįstamas. Pasak artimųjų, kalėjime jis tapo sunkesnio charakterio ir karštesnio būdo žmogumi.

Pirmoji pažintis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manoma, kad Klaidas susitiko su Boni 1930 m. sausio 5 d. savo draugo namuose. Boni tuo tarpu buvo apsistojusi vakarų Dalase ir dirbo padavėja.

Tarp Boni ir Klaido įsiplieskė meilė iš pirmo žvilgsnio ir nuo to laiko jie buvo neišskiriami gangsteriai, kurie vienas kitam padėjo visomis išgalėmis iki tragiškos jų lemties 1934 m. gegužės 23 d.

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boni ir Klaidą policija užpuolė 1934 m. gegužės 23 d. Luizianos valstijoje. Porą nušovė keturi Teksaso pareigūnai. Mirtini šūviai į artėjančią Boni ir Klaido mašiną buvo paleisti dienos metu.