Bloodbath

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bloodbath
Biografija
Kilmė Flag of Sweden.svg Švedija
Žanrai Death metal
Aktyvumo metai 1999 - dabar
Įrašų kompanija Century Media
Nariai
Blakkheim, Jonas Renkse, Martin "Axe" Axenrot
Buvę nariai
Mikael Åkerfeldt, Peter Tägtgren, Dan Swanö

Bloodbath – death metal grupė iš Stokholmo, Švedijos. Šią grupę suformavo įžymus metalo scenos atlikėjai – vokalistas Mikael Åkerfeldt (iš Opeth), būgnininkas Dan Swanö (Edge of Sanity, Nightingale ir kitos), gitaristas Anders „Blakkheim“ Nyström (Katatonia, Diabolical Masquerade) ir bosistas Jonas Renkse (Katatonia, October Tide).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2000 metais išleidžiamas pirmasis EP pavadinimu Breeding Death norint, kad pasaulis neužmirštų tikrojo senojo death metal, nes jų nuomone šiuolaikinis death metal krypsta į šalį… Kūriniai greitai išpopuliarėja ir grupė nusprendžia įrašyti pilną albumą.

2002 metais išleidžia savo debiutinį albumą Resurrection through Carnage, kuris iškart tampa šių dienų death metal simboliu. 2004 metais grupę palieka Mikael Åkerfeldt, norėdamas daugiau laiko skirti Opeth, o jį pakeičia Peter Tägtgren iš Hypocrisy. Sudėtis netrukus vėl šiek tiek pasikeičia, kai Dan Swanö pradeda groti gitara, o nauju būgnininku priimamas Martin Axenrot (Witchery, vėliau Opeth). Grupė dabar turi rimtą sudėtį ir nebėra paprastas antrinis projektas. Netrukus (2004) metais išleidžiamas antrasis pilnas albumas 'Nightmares Made Flesh.

2005 metais vokalistas Peter Tägtgren palieka grupę (dėl užimtumo jo pagrindinėje grupėje Hipocrisy). Į jo vietą trumpam stoja Mikael Åkerfeldt ir grupė sugroja Vokietijos atvirame festivalyje W:O:A. Tačiau Mikael neužsibūna ir grupė pradeda ieškoti naujo vokalo. 2006 Dan Swanö palieka grupę, vokalo paieškos taip pat baigiasi (tinkamas kandinantas nerandamas). Kovą grupė paskelbia, kad turi pilną sudėti ir vasaros pabaigoje išleis mini albumą, tačiau šiuo metu naujos informacijos apie albumą ar grupės narių statusą nebuvo atnaujinta jau beveik pusę metų.

2008 m. sausį grupė paskelbė naujus grupės narius, bei naujo albumo pavadinimą „Unblessing the purity“. Į grupės sudėtį grįžo legendinis vokalistas Mikael Åkerfeldt, o nauju gitaristy tapo Per ‘Sodomizer’ Eriksson. Naujasis jų albumas bus išleistas 2008 m. Kovo 10 d. O Wacken Open Air 2005 m. pasirodymo DVD pasirodys balandžio gale. Grupė paskelbė jog jie pasiruošę koncertuoti.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai
EP’ai


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]