Bengalijos katė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bengalijos katė

Bengalijos katės (angl. Bengal cat)– dirbtinė kačių veislė, išvesta kryžminant laukines (lot. Felis bengalensis) ir namines kates. Kailis primena didžiųjų laukinių kačių. Išvestos JAV, bet vėliau paplito ir Europoje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bengal - 19.jpg

Bengalijos katės išvestos JAV. Pradžioje siekta ne išvesti naują veislę, o rasti vaistą nuo kačių leukozės. Ilgainiui kačių mylėtojai pradėjo kryžminti augintines tam, kad išvestų įspūdingai dėmėtą kačių veislę. Kačiukai, gimę po tokių eksperimentų, dažnai gimdavo nevaisingi.

Visgi veislininkai nenuleido rankų ir toliau mišrino Felis bengalensis su įvairiomis kačių veislėmis. Pirmieji šių eksperimentų jaunikliai paveldėjo laukinių kačių būdą. Dabartinės Bengalijos katės turi apie 10 procentų laukinių kačių kraujo ir yra gerokai švelnesnio charakterio.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bengalijos katės yra judrios, smalsios, mėgsta vandenį. Šiai veislei būtina turėti pakankamai vietos žaidimams. Dėl savo kilmės neretai būna užsispyrusios, nuolat ieško grobio. Nemėgsta vienatvės ir tylos.

Su kitomis katėmis ir šunimis sutaria gerai – ypač judraus, nenustygstančio būdo. Mažus kačiukus būtina pratinti prie žmogaus, kitu atveju, užaugusios katės lieka pusiau laukinės.

Fizinės savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bengalijos katės kūnas raumeningas, stambių kaulų. Užpakalinės kojos kiek ilgesnės už priekines, letenos didelės, apvalios. Gana mažos ausys. Nosis ilga, plati, su nedidelių įlinkiu. akys didelės, migdolo pavidalo.

Kailis tankus, glotnus, minkštas. Plaukas trumpas arba vidutinio ilgio. Būdingi du raštai: dėmėtas ir dryžuotas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg