Pereiti prie turinio

Bengalijos katė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Bengalijos katės (angl. Bengal cat) – dirbtinė, vidutinio ir didesnio dydžio naminių kačių veislė.

Išvesta kryžminant laukinių bengalinių kačių (Prionailurus bengalensis) rūšį ir namines kates (Felis catus), ypač pastarųjų Egipto Mau veislę.

Bengalijos katė

Bengalijos katės išvestos JAV, ir vėliau paplito ir Europoje. Pradžioje siekta ne išvesti naują veislę, o rasti vaistą nuo kačių leukozės. Ilgainiui kačių mylėtojai pradėjo kryžminti augintines tam, kad išvestų įspūdingai dėmėtą kačių veislę. Kačiukai, gimę po tokių eksperimentų, dažnai gimdavo nevaisingi.

Visgi veislininkai nenuleido rankų ir toliau mišrino Felis bengalensis su įvairiomis kačių veislėmis. Pirmieji šių eksperimentų jaunikliai paveldėjo laukinių kačių būdą. Dabartinės Bengalijos katės turi apie 10 procentų laukinių kačių kraujo ir yra gerokai švelnesnio charakterio.

Bengalijos katės yra judrios, smalsios, mėgsta vandenį. Šiai veislei būtina turėti pakankamai vietos žaidimams. Dėl savo kilmės neretai būna užsispyrusios, nuolat ieško grobio. Nemėgsta vienatvės ir tylos.

Su kitomis katėmis ir šunimis sutaria gerai – ypač judraus, nenustygstančio būdo. Mažus kačiukus būtina pratinti prie žmogaus, kitu atveju, užaugusios katės lieka pusiau laukinės.

Fizinės savybės

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dėl raumeningo kūno ir stambių kaulų, Bengalijos katės yra didesnės už vidutines namines kates. Užpakalinės kojos kiek ilgesnės už priekines, letenos didelės, apvalios. Gana mažos ausys. Nosis ilga, plati, su nedidelių įlinkiu. akys didelės, migdolo pavidalo.

Bengalijos kačių kailis būna įvairių spalvų ir dėmių, primena didžiųjų kačių kailį. Kailis tankus, glotnus, minkštas. Plaukas trumpas arba vidutinio ilgio. Būdingi du raštai: dėmėtas ir dryžuotas.

Taip pat skaitykite

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.