Pereiti prie turinio

Benevento mūšis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Benevento mūšis
Priklauso: Pyro karui

Svarbiausios Pyro karo vietos
Data 275 m. pr. m. e.
Vieta Beneventas, Kampanija, Italija
Rezultatas Lygiosios, kai kurie tvirtina, jog romėnų pergalė nežymias persvara
Konflikto šalys
Romos respublika Epyras, Didžioji Graikija
Vadovai ir kariniai vadai
Manijus Kurijus Dentatas Pyras Epyrietis

Benevento mūšis (275 m. pr. m. e.) – paskutinis mūšis tarp Pyro Epyriečio pajėgų (be sąjungininkų samnitų) ir Romos konsulo Manijaus Kurijaus Dentato legionų. Jis vyko prie Benevento, pietų Italijoje ir buvo svarbus po to buvusiai romėnų ekspansijai.

Pyrą susilpnino karas Sicilijoje ir anksčiau buvusi „Pyro pergalė“ (Askulo mūšis). Nors mūšis baigėsi lygiosiomis, Pyras nusprendė nutraukti karą ir išvyko iš Italijos. Todėl daugelis šiuolaikinių šaltinių neteisingai teigia, jog Pyras pralaimėjo mūšį. Išvykus Pyrui samnitai galiausiai buvo užkariauti, o po trejų metų krito visa Didžioji Graikija.

Tikslus dalyvavusių karių skaičius nežinomas. Prieš mūšį epyriečių pajėgos buvo išblaškytos, o romėnai sugebėjo išgasdinti dramblius ir šie pradėjo trypti epyriečius.

Nors romėnai nė karto nenugalėjo Pyro jie laimėjo sekinantį karą prieš geriausią to meto ir vieną iš geriausių Antikos generolų. Po to Roma tapo viena iš svarbiausių jėgų Viduržemio jūros regione. Mūšiai su Pyru parodė romėnų legionų pranašumą prieš makedoniečių falangą, nes šie buvo mobilesni. Po to helenistinis pasaulis nebeturėjo tokio gero generolo kaip Pyras pasipriešinti romėnams.