Bendrovės įstatai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Emblem-paragraph.svg  Straipsnio tekstas ar jo dalis yra teisės akto ar jo fragmento kopija, kurią dar reikia pritaikyti Vikipedijai.
Pritaikykite pateiktą medžiagą Vikipedijai – perrašykite enciklopediniu stiliumi, apibendrinkite ar pan. Galite pateikti pasiūlymų diskusijose.

Bendrovės įstatai – aukščiausios įmonės valdymo institucijos (akcininkų susirinkimo) patvirtintas dokumentas, kuriuo bendrovė vadovaujasi savo veikloje. Įstatai yra norminis teisės aktas.

Bendrovės įstatus tvirtina akcininkų susirinkimas. Juose turi būti nurodomi bendrovės rekvizitai, bendrovės veiklos sritys, įstatinio kapitalo dydis, akcijų skaičius, jų suteikiamos teisės, visuotinio akcininkų susirinkimo įgaliojimai, šaukimo tvarka. Taip pat nustatoma bendrovės valdymo institucijų sistema, jų tarpusavio bei valdymo santykiai, įgaliojimai.

Jei pagal Lietuvos įstatymus steigiamos bendrovės įstatuose akcininkų susirinkimo ir kitų bendrovės valdymo organų įgaliojimai nesiskiria nuo Lietuvos įstatymuose numatytų bendrovės valdymo organų įgaliojimų, jų nurodyti bendrovės įstatuose nereikia.