Bekelės lenktynės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
2007 m. Baja 500 lenktynių akimirka

Bekelės lenktynės (angl. off-road racing) – automobilių sporto rūšis, kurioje specialiai paruoštos transporto priemonės (automobiliai, bagiai, motociklai, sunkvežimiai) lenktyniauja bekelės trasose.

Tokio tipo lenktynės populiarios JAV, Europoje ir Naujojoje Zelandijoje, tačiau jos skiriasi rengimo pobūdžiu.

Amerikoje populiariausios bekelės lenktynės yra dykumų ir trumpų trasų lenktynės. Dykumų lenktynės pradėtos rengti XX a. pradžioje. Pirmosios tokio tipo lenktynės buvo surengtos Žemutinės Kalifornijos teritorijoje, vadintos Baja California. Šiuo metu populiarios yra Baja 500 ir Baja 1000 lenktynės. JAV tokio tipo lenktynes organizuoja SCORE International organizacija.

Europoje bekelės lenktynėms priskiriami autokroso ir ralikroso čempionatai. Autokroso lenktynės pasižymi tuo, kad vienu metu specialioje trasoje lenktyniauja vienas automobilis (su konkurentais jis lyginamas pagal įveiktą laiką). Taip pat trasa gali būti asfaltuota arba ne. Ralikroso čempionate dalyvauja specialiai paruošti automobiliai, kurie lenktyniauja įvairios dangos uždarose trasose visi vienu metu.

Naujojoje Zelandijoje bekelės lenktynės yra atskira klasė ir turi savo čempionatą. Jis rengiamas nuo 1992 m. Lenktynės vyksta dvi dienas, per kurias lenktynininkams tenka įveikti apie 1000 km.