Balaenoptera omurai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Balaenoptera omurai

Kaukolė
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Žinduoliai
( Mammalia)
Būrys: Banginiai
( Cetacea)
Šeima: Raukšlėtieji banginiai
( Balaenopteridae)
Gentis: Balaenoptera
( Balaenoptera)
Rūšis: Balaenoptera omurai
( Balaenoptera omurai)
Binomas
Balaenoptera omurai
Wada et al., 2003

Balaenoptera omurai (ang. Sea Shepherd Whale) – banginių rūšis, apie kurią beveik nieko nėra žinoma. Ji neturi bendro vardo. Šio banginio atradimo data laikoma 2003 m. lapkričio 20-oji. Pirmą kartą rūšis paminėta leidinyje „Nature“, trijų Japonijos mokslininkų Shiro Wada, Masayuki Oishi ir Tadasu K. Yamada.

Ar ši nauja rūšis bus patvirtinta – dar nėra aišku. Daktaras Howard C. Rosenbaum „New York Times“ pasakė, kad Japonijos tyrėjai padarė labai gerą darbą užduodami klausimą, ar tai yra skirtinga rūšis, bet pridūrė, jog dar reikia atlikti tikslingesnius DNR tyrimus, kad galutinai būtų atsakyta į šį klausimą. Jei būtų patvirtinta, jog tai atskira rūšis, tai bendras vardas banginiui tikėtina bus Sea Shepherd Whale (ang.) (Jūros piemens banginis), japonų tyrinėtojo Hideo Omura garbei.

Trys mokslininkai nustatė rūšies egzistavimą, analizuodami devynių individų morfologiją ir DNR – aštuoni sugauti japonų tyrinėtojų 1970-ųjų pabaigoje iš Indijos bei Ramiojo vandenyno ir 1998 metais iš mažos salos Japonijos jūroje. Jie jį apibūdina panašiu į Finvalą, bet mažesniu už jį.