Babilonas (pastatų kompleksas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Babilono logotipas.jpg

Babilonas yra privačiai vystomas prekybinių, komercinių, gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų kompleksas Panevėžyje. Komplekso teritorija užima 80 ha plotą ir tai didžiausias tokio pobūdžio projektas Baltijos šalyse.

Nuo 2003 m. Babilone pastatyti du bendro pobūdžio prekybos ir pramogų centrai, keli specializuoti prekybos centrai, paslaugų įstaigos ir parduotuvės. Statomi gyvenamųjų namų kvartalai (suprojektuoti trys). Siūlomi žemės sklypai pramonei ir komercijai, planuojama visuomeninių pastatų statyba, daugiabučiai gyvenamieji namai ir biurai.

Projektą vysto „Ogmios“ įmonių grupė.

Projekto pastatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendro pobūdžio prekybos ir pramogų centrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ planas (plane pažymėtos didžiausios parduotuvės, pramogų ir paslaugų vietos)
  • Prekybos ir pramogų centras „Babilonas“ (įvairios parduotuvės, restoranai, kino teatras Forum Cinemas Babilonas, pramogų zona, baldų salė).
  • Prekybos ir pramogų centras „Babilonas I“ (įvairios parduotuvės, restoranai) – ateityje planuojama sujungti su prekybos centru „Babilonas“. Prasidėjo pastato priestato statybos. Atidarė ir atsidarys nauji pasaulyje žinomi prekių ženklai.
  • Trečias prekybos centras Babilonas - suprojektuota

Specializuoti prekybos ir paslaugų centrai, parduotuvės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gyvenamieji namai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Privačių gyvenamųjų pastatų kompleksas „Babilono dvaras“ ( pastatyta ).
  • Gyvenvietė „Alanta“ (suprojektuota).
  • Babilono gyvenamoji zona ( statoma ).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Babilono projektas pradėtas kurti 2003 m. Projektui suteiktas pavadinimas „Babilonas“, kadangi žodis „Babilonas“ vartojamas apibūdinti didmiesčiui, kuriame yra visko – įvairių tautų, kultūrų, klesti prekyba.

2005 m. atidaryas prekybos ir pramogų centras „Babilonas I“, o 2007 m. – prekybos centras „Babilonas“. Tai – didžiausi Aukštaitijoje prekybos centrai. 2008 m. prekybos centro „Babilonas“ priestate atidarytas trijų salių kino teatras Forum Cinemas Babilonas.

2006 – 2008 metais pastatyti ir atidaryti prekybos centrai „Bauhof“ ir „PROMO Cash and Carry“, Techninių paslaugų centras, „Sostena“ autosalonas.

Nuo 2005 m. leidžiamas laikraštis “Babilonas”. Laikraščio idėja – spausdinti vien teigiamą informaciją (nespausdinamos nusikaltimų ir nelaimių žinios). Jame taip pat reklamuojami Babilono projektai. Dabar (2010 m.) laikraštis išeina kartą į tris savaites, platinamas nemokamai. Jo tiražas (2010 m. rugsėjis) – 30.000 egzempliorių (didžiausias tarp Panevėžio regioninių laikraščių).

2008 m. finansų krizė lėmė kai kurių projektų įgyvendinimo sustabdymą ar atidėjimą (anksčiau, pavyzdžiui, buvo planuojamos dviejų gyvenamųjų/komercinių dangoraižių statybos). Tačiau Babilonas tebevystomas, 2010 m. pradėta privačių gyvenamųjų namų kvartalo “Babilono dvaras” statyba. Dabar taip pat statoma „Babilono gyvenvietė“

Vystymo būdas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

"Babilono" vystytojai nusipirko žemės sklypus vakarinėje Panevėžio dalyje iš įvairių savininkų. Čia jie įrengė infrastruktūrą (tiesė kelius, vandentiekį, kanalizaciją, elektrą) ir parengė projektą naujajam miesto rajonui.

Daugumą pastatų pastatė pati „Ogmios“ grupė ir juos nuomoja (arba vienam stambiam nuomininkui, arba keliems ar daugeliui smulkių nuomininkų).

Dalis pastatų ir žemės sklypų yra parduota. Parduodami yra sklypai gyvenamiesiems namams, taip pat kai kurie atskiri komerciniai pastatai (prekybos ir pramogų centras „Babilonas I“, autosalonas „Sostena“).

„Ogmios“ grupė siūlo pastatyti pastatus pagal kliento reikalavimus ir juos kartu su žemės sklypais išnuomoti ilgam laikotarpiui arba įsigyti išsimokėtinai.

Projektui įvardyti vartojami prekės ženklai "Babilonas" ir "Babilonas: Miestas mieste".

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

http://www.babilonas.net