Avrahamas Icchakas Blochas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Avrahamas Icchakas Blochas
Gimė 1891 m.
Telšiai, Rusijos imperija
Mirė 1941 m. liepos 16 d. (~50 metų)
Telšiai, Trečiasis Reichas
Tėvas Josifas Blochas
Veikla Rabinas, visuomenės veikėjas.

Avrahamas Icchakas Blochas (1891 m. Telšiuose, Rusijos imperija – 1941 m. liepos 16 d. Telšiuose, Trečiasis Reichas) – miesto rabinas, Telšių ješivos vadovas – roš ješiva, visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1891 m. Telšiuose, tėvas Josifas Leibas Blochas buvo miesto rabinas ir vienas iš Telšių ješivos vadovų, senelis Eliezer Gordon taip pat buvo miesto rabinas. Būdamas 35 buvo paskirtas dirbti į Telšių ješivą. 1928 m. buvo išvykęs į JAV ieškoti finansinių remėjų Telšių ješivai. 1929 m. mirus tėvui ir vyresniam broliui atsisakius tapti miesto rabinu A. Blochas buvo paskirtas miesto rabinu.

1940 m. sovietams okupavus Lietuvą ir užėmus visus ješivos pastatus, A. Blochas išsiuntė visus mokinius į aplinkinius miestus, kuriuose toliau vyko religinės studijos. 1941 m. liepos 16 d. buvo nužudytas kartu su savo mokiniais ir kitais rabinais.[1] Trys A. Blocho dukterys išgyveno holokaustą ir vėliau sukūrė šeimas JAV ir Izraelyje su iš Lietuvos kilusiais rabinais. Didžioji dalis rabino užrašų ir knygų buvo sunaikintos, bet išliko dalis jo mokinių užrašų ir artimųjų išsaugoti tekstai, kurie buvo išspausdinti knygose – Shiurei HaGrai Bloch ir Shiurei Daas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]