AviaAM Leasing

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Avia Asset Management)
Peršokti į: navigacija, paiešką
AviaAM Leasing
Komercinis pavadinimas AviaAM Leasing AB
Forma Akcinė bendrovė
Pirmtakas (-ai) Aviation Asset Management
Centrinė būstinė Vilnius, Lietuva
Paslaugos orlaivių nuoma
Pajamos 461,7 mln. Lt (2013)[1]
Pelnas 69,9 mln. Lt (2013)[2]
Savininkas (-ai) ZIa Valda Cyprus Leasing - 39,44%
Mesotania Holdings - 25,17%
Linas Dovydėnas – 1,02 %
Aurimas Sanikovas – 0,68 %
Gediminas Žiemelis – 0,38%
Tadas Goberis – 0,34%
Lenkijos ING pensijų fondas – 11,54%
Tinklalapis www.aviaam.com
AAM logo.jpg

AviaAM Leasing (anksčiau – Avia Asset Management ir Aviation Asset Management) – vienintelė Baltijos šalyse ilgalaikės orlaivių nuomos įmonė. Bendrovės būstinė įkurta Vilniuje. Nuo 2013 m. birželio 28 d. įmonės akcijos yra kotiruojamas Varšuvos akcijų biržoje.[3]

AB „Avia Asset Management“ yra viena iš 6 aviacijos verslo įmonių, kurias valdo AB „flyLAL Group Services“. „flyLAL Group Services“ įmonės ir oro bendrovė „flyLAL – Lithuanian Airlines“ priklauso tai pačiai lietuviško kapitalo aviacijos verslo įmonių grupei.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Aviation Asset Management“ specializacija – vidutinių nuotolių ir siauro fiuzeliažo „Boeing 737“ ir „Boeing 757“ tipo lėktuvai. Bendrovės paslaugomis naudojasi Baltijos regiono ir NVS šalių aviakompanijos, atnaujinančios savo lėktuvų parkus vakarietiškais orlaiviais.

„Avia Asset Management“ nuomojančioms lėktuvus oro bendrovėms kartu teikia lėktuvų parko valdymo, lėktuvų techninės priežiūros ir remonto, aviacijos specialistų pradinio ir tęstinio profesinio mokymo paslaugas.

Orlaivių parkas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB „Avia Asset Management“ yra įsigijusi ir nuomoja 9 lėktuvus: 4 Boeing 737–300, 4 Boeing 737–500 ir 1 Boeing 757–200. Iki 2010 m., pasak oficialios svetainės, orlaivių parką planuojama išplėsti iki 20 lėktuvų.

Paslaugos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Orlaivių įsigijimas ir nuoma
  • Orlaivių parko valdymas
  • Techninė ekspertizė
  • Orlaivių pardavimas
  • Konsultacinės paslaugos

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB „Avia Asset Management“ 2007 m. vasario mėn. įsteigė lietuviško kapitalo aviacijos verslo įmonių grupė AB „flyLAL Group“. 2008 m. pradžioje viešam akcijų platinimui (IPO) besiruošianti AB „flyLAL Group“ buvo pertvarkyta į dvi atskiras bendroves – AB „flyLAL Group“ ir AB „flyLAL Group Services“. AB „flyLAL Group“ perėmė oro bendrovių valdymą, o AB „flyLAL Group Services“ – oro bendrovių aptarnavimo paslaugas teikiančių įmonių, taip pat ir AB „Avia Asset Management“, valdymą. Šiuo metu AB „flyLAL Group Services“ priklauso 90 proc. bendrovės „Avia Asset Management“ akcijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]