Aversa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aversa
it. Città di Aversa
Chiesa di Santa Maria a Piazza, Facciata.JPG
Šv. Marijos a Piacos bažnyčia
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Italijos vėliava Italija
Regionas Kampanija Kampanija
Provincija Kazertos provincija
Meras Domenico Ciaramella
Gyventojų (2010) 51 631
Plotas 58,73 km²
Tankumas (2010) 879 žm./km²
Altitudė 39 m
Pašto kodas 81031
Tel. kodas 0823
Tinklalapis www.comune.aversa.ce.it
Miesto globėjas (-ai) Apaštalas Paulius

Aversa (it. Aversa) – miestas Italijoje, Kampanijoje, Kazertos provincijoje. Jis yra apie 15 km į šiaurę nuo Neapolio. Tai žemės ūkio centras, garsėjantis vynu ir sūriu. Aversoje įsikūrę Antrojo Neapolio universiteto Architektūros ir Inžinerijos fakultetai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aversoje apsigyveno Atelos gyventojai,. kai jų miestas buvo sugfriautas per Gotų karus. Tai pirmoji normanų valda Viduržemio jūroje. 1030 m. kunigaikštis Sergijus IV Neapolietis paskyrė Rainulf Drengot iš Normandijos Aversos grafu, Imperatorius Konradas II tai patvirtino. Duodamas prieglobstį persekiojamiesiems Rainulfas išplėtė savo įtaka ir savo mažas valdas pavertė normanų užkariavimų Pietų Italijoje baze. Dėl Robert Guiscard, kuris pastatė įtvirtinimus, diplomatijos, Aversoje atsirado popiežiui ištikimas vyskupas, nors nominaliai tai buvo Bizantijos teritorija. Vienas pirmųjų vyskupų buvo normanas Guitmund (mirė apie 1090-1095 m.), benediktinų vienuolis ir teologas.

Aversos grafas Ričardas I buvo vienas vadų kovoje su popiežiumi, kuri baigėsi Civitela del Fortore mūšiu (1053 m.) Benevento teritorijoje, kur popiežius Leonas IX pateko į nelaisvę. Ričardas nesielgė su popiežiumi kaip su kaliniu, o su visa jam tinkančia garbe palydėjo į Romą. Po to Bažnyčia susitaikė su normanais ir jų ekskomunikacija buvo panaikinta.

Po normanų laikų Aversa patyrė nuosmūkį: angevinų karaliai atvykdavo čia tik medžioti ir puotauti neišlikusioje pilyje senamiestyje. Ypač dažnai čia lankydavosi karalienė Joana I Neapolietė.

Apie 1315 m. čia atsirado našlaičių prieglauda ir slaugos ligoninė.

Turistiniai objektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Romantinė Šv. Pauliaus katedra
  • Barokinė San Francesco delle Monache bažnyčia
  • Šv. Lauryno benediktinų abatija (X a.)
  • Santa Maria a Piazza bažnyčia (X a.)