Australijos atvirasis teniso čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Australian Open)
Australia open
XVIII pasaulio futbolo čempionato emblema
Vieta Melburnas
Australija
Varžybų vieta Melburno parkas
Kortų danga Plexicushion
Vyrų padavimai 128S / 128Q / 64D
Moterų padavimai 128S / 96Q / 64D
Piniginis prizas $ 23 140 000
Didžiojo kirčio turnyrai
Australija Australian Open
Prancūzija French Open (Roland Garros)
Jungtinė Karalystė Wimbledon
Jungtinės Amerikos Valstijos US Open

Australijos atvirasis teniso čempionatas (toliau - AATČ), angl. Australian Open – vienas iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų. AATČ vyksta kiekvienais metais sausio mėnesį Melburno parke (nuo 1988 m. ant kietųjų kortų Melburno parke). AATČ yra pirmasis Didžiojo kirčio teniso sezono turnyras. Pirmą kartą turnyras įvyko 1905 m.

Varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip ir visuose Didžiojo kirčio turnyruose, AATČ vyksta vyrų ir moterų varžybos, taip pat yra mišriųjų dvejetų ir jaunių varžybos.

AATČ yra labai didelio žiūrovų lankomumo turnyras: 2009 m. AATČ pasiekė visus Didžiojo kirčio turnyro lankomumumo rekordus, į varžybas atėjo 66 018 žmonių. Šis renginys Australijos ekonomikai atnešė 38 milijonus svarų.

Tarp turnyro laimėtojų Matsas Vilanderis yra vienintelis žaidėjas, laimėjęs turnyrą ir žolės, ir kietos dangos kortuose. 2011 m. Australian Open laimėtojai yra Novak Djokovic ir Kim Clijsters.

Kortai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turnyre žaidžiama dviejuose pagrindiniuose kortuose - Rod Laver ir Hisense arenose. Jose įrengti įtraukiami stogai, naudojami lyjant lietui ar esant dideliam karščiui. Tai vienintelis Didžiojo kirčio turnyras kuriame žaidžiama uždarose patalpose, kol 2009 m. įtraukiamieji stogai buvo įrengti Vimbldono kortų centre. Turnyro metu Australijoje būna vasara, todėl yra labai karšta. Jei oro temperatūra pasiekia nustatytą kritinį lygį, varžybos gali būti atidėtos vėlesniam laikui.

Turnyro metu nuo 1988 m. naudota speciali aikštelių danga - atšokimo (angl. ace) paviršius, kuris 2008 m. buvo pakeistas minkštu akrilo paviršiumi (angl. Plexicushion). Naujos dangos privalumai - geresnis nuoseklumas ir mažesnis karščio išsisaugojimas (nes yra plonesnis viršutinis sluoksnis). Šia danga buvo pakeisti visi AATČ kortai. Ši danga vertinama prieštaringai dėl naujo paviršiaus panašumo į DecoTurf. Danga jau naudojama ir U.S Open. AATČ rezultatai buvo ginčijami dėl žolės kortų nuo pat 1905 iki 1987 m.

Čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Čempionas Finalininkas Rezultatas
2012 Serbija Novak Djokovic Ispanija Rafael Nadal 5-7, 6-4, 6-2, 6-7(7–5), 7-5
Metai Čempionė Finalininkė Rezultatas
2012 Baltarusija Victoria Azarenka Rusija Maria Sharapova 6-3, 6-0


Rodžeris Federeris. Australian Open 2009.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]