Audronė Simonaitytė-Gaižiūnienė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Audronė Gaižiūnienė-Simonaitytė)
Jump to navigation Jump to search

Audronė Simonaitytė-Gaižiūnienė (g. 1944 m. birželio 18 d. Šiauliuose) – Lietuvos chorvedė ir dainininkė (lyrinis sopranas).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji muzikos mokytoja buvo motina – mokė skambinti fortepijonu. 19581963 m. choro dirigavimo mokėsi Kauno Juozo Gruodžio muzikos technikume (dėst. Danguolė Vaitkutė), o 19651969 m. choro dirigavimą studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (prof. Antano Budriūno ir doc. Povilo Bekerio klasės).

Chorvedės darbą pradėjo su Kauno medicinos mokyklos merginų choru, mokytojavo Palemono bendrojo lavinimo mokykloje, dirbo akompaniatore Kauno vakarinėje muzikos mokykloje.

1969 m. išvyko į JAV, kur 19711974 m. muzikos pedagogiką ir dainavimą studijavo Čikagos Ruzvelto universitete (baigė su pagyrimu) ir gavo bakalauro laipsnį. Dainavimą studijavo Northwesterno universitete Evanstone, Ilinojus. Aktyviai įsijungė į Čikagos lietuvių muzikinį gyvenimą: talkino Vyčių chorui, buvo tautinių šokių grupės „Grandis“ muzikos vadovė, su šokėjais 1973 m. koncertavo Karakase, Venesueloje, San Paule, Monrealyje, 1974 m. Bostone ir Niujorke, 1975 m. Čikagoje.

1973–1975 m. buvo Šv. Kryžiaus lietuvių parapijos vargonininkė ir choro vadovė Čikagoje, taip pat ir lietuvių tautinio meno ansamblio dirigentė. 19841994 m. Čikagos Lietuvių operos chormeisterė. 1989 m. vasario 26 d. dienraščio „Draugas“ 80 metų jubiliejaus koncerte dalyvavo ir choras, diriguojamas A. Gaižiūnienės.

Kaip solistė su „Dainavos“ meno ansambliu dainavo A. Jurgučio muzikiniuose spektakliuose „Pamario pasaka“, „Čičinskas“ ir „Vilniaus pilies legenda“, nemaža vaidmenų sukūrė Džakomo Pučini, Volfgango Amadėjaus Mocarto, C. M. Weberio, Džiuzepės Verdi, Džoakino Rosini, B. Smetanos, G. Donizetti operose Čikagos Lietuvių operoje, koncertavo su Rockfordo miesto ir kitais amerikiečių simfoniniais ir kameriniais orkestrais bei chorais, atlikdama kantatinio-oratorinio žanro kūrinių solo partijas. Dainavo daugelyje lietuvių kolonijų Amerikoje ir Kanadoje, taip pat ir Vokietijoje. Iš viso yra surengusi apie 230 solinių koncertų, solinio dainavimo konkursuose laimėjo įvairių premijų bei stipendijų.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]