Aseptinė pakuotė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šokoladinis gėrimas aseptinėje pakuotėje

Aseptinė pakuotė – plačiai paplitusi pakavimo technologija, kurios metu produktas ir pakuotė sterilizuojami atskirai ir skirtingais būdais, o vėliau pakuotė užpildoma produktu ir užsandarinama steriliose sąlygose[1]. Tai apsaugo produktus nuo greito gedimo ir užtikrina ilgą saugojimo terminą, nenaudojant konservantų. Pakuotė pagaminta iš polietileno, kartono ir aliuminio, kurių visuma pasižymi geromis produkto apsaugos savybėmis[2]. 2007 m. buvo pagamita 170 mln. skirtingų rūšių aseptinių pakuočių[2].

Pakuotės tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aseptinė pakuotė gali būti pagaminta keliais būdais:

Pakuotėje gali būti saugomi pieno produktai: pienas, grietinėlė, skystas jogurtas. Sojos ir pieno produktų pakaitalai: sojos gėrimai, ryžių ir sėklų gėrimai. Gaivieji gėrimai: sultys, nektarai ir negazuoti gėrimai, gazuoti nealkoholiniai gėrimai, vanduo. Vynas ir alkoholiniai gėrimai. Maistas: sriubos ir padažai, pomidorų produktai, alyvuogių aliejus ir kiti skysi produktai[2].

Aseptinės pakuotės turi daug pranašumų lyginant su stiklinėmis – ji ekologiškai saugesnė, paprastesnė gamybos technologija, mažesnis svoris, nedūžtanti, sandėliuojant užima mažiau vietos[4].

Tetrapak“ kompanija užima 80 % pasaulio aseptinių pakuočių rinkos, kompanija „SIG“ apie 15 % rinkos, o kompanija „ELOPAK“ maždaug 5 %[2].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]