Arzu Ece

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Arzu Ece
Pilnas vardasArzu Özkaraman
Gimė1963 m. (~59 metai)
Stambulas, Turkijos vėliava Turkija
Žanraipopmuzika
Veikladainininkė

Arzu Ece (g. 1963 m. Stambule kaip Arzu Özkaraman) – Turkijos dainininkė.

Dainininkės karjerą pradėjo 1975 metais, išleidusi dvigubą singlą „Bir daha“ / „Sen yok musun“. 1987 metais pirmą kartą dalyvavo Turkijos „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje, kur atliko dvi dainas: „Keloglan“, atlikusi su Rüya Ersavci, Fatih Erkoç ir Harun Kolçak bei „Bir gün bize yetmez“, atlikusi su Cihan Okan. Abi dainos finale sulaukė aukštų komisijos įvertinimų, tačiau jų nepakako pirmai vietai užimti. Po metų atrankoje su atlikėja Cigdem Tunc kaip duetas „Grup Tema“ pasirodė su daina „Zig Zag“.

1989 m. nacionalinėje atrankoje pasirodė su dviem dainomis - „Elif'in aldi beni“ ir „Bana bana“, atlikusi su grupe Pan. Kovo mėn. vykusiame finale pavyko nugalėti dainai „Bana bana“ ir buvo išrinkta atstovauti Turkijai 34-ajame Eurovizijos dainų konkurse Lozanoje (Šveicarija). Gegužės 6 d. vykusiame koncerte grupei pavyko surinkti tik 5 taškus ir užėmė 21-ą vietą. 1990 m. dainos „Bana bana“ remiksas išleistas Švedijoje singlo pavidalu.

1991 metais vėl dalyvavo „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje, finale su atlikėja Gür Akad atlikusios kūrinį „Sessiz geceler“, užėmė antrą vietą.

1995 metais laimėjo nacionalinę atranką su daina „Sev“. „Eurovizijoje“ ji tarp 23 dalyvių užėmė 16 vietą. Tų pačių metų rugsėjo mėn. išleido albumą „Sebebi yok“.

1999 m. ištekėjo už Ali Otyam, turi sūnų. 2007 m. pora išsiskyrė. 2009 m. jai buvo diagnozuota leukemija.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Burak Aydos
„Esmer Yarim“
EuroTurquía.svg
Turkijos atstovė Eurovizijoje

1995
Po to:
Şebnem Paker
„Beşinci Mevsim“