Aronos savivaldybė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Arona
Arona
Valstybė Ispanijos vėliava Ispanija
Regionas Kanarų salos Kanarai
Provincija Tenerifės provincija
Gyventojų (2021) 83 097[1]
Plotas 81,6 km²
Tankumas (2021) 1 018 žm./km²
Vikiteka AronaVikiteka

Arona – savivaldybė pietinėje Tenerifės dalyje, Kanarų salose. Savivaldybė apima 81,79 kv. km plotą (4 % salos ploto) ir yra už 81 km nuo Santa Kruso. 1996 m. čia buvo 28 208 gyventojai ir jų skaičius pastaraisiais metais sparčiai auga dėl turizmo plėtros (tarp 2000 ir 2002 m. čia buvo sparčiausias gyventojų skaičiaus augimas Kanarų salose). Arona yra trečias pagal dydį miestas Tenerifėje, po Santa Kruso ir San Kristobalio ir penktas pagal dydį Kanarų salose. Arona yra gausiausiai gyvenama savivaldybė salos pietuose. Aronos klimatas švelnus, oro temperatūra paprastai nuo 20 iki 25 laipsnių. Iš žymesnių vietų yra kurortinės vietovės Los Kristianosas, Plaja de las Amerikas, Kosta del Silensijas ir Las Galjetasas. Aronoje taip pat yra piečiausias salos taškas Punta Salemas.

Arona pasiekiama nauja autostrada TF1, jungiančia Adechę su Santa Krusu. Šiaurinėje savivaldybės dalyje yra kalnai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmaisiais amžiais po salos apgyvendinimo šioje teritorijoje gyveno nedaug žmonių. Viera y Clavijo paminėjo nedidelę gyvenvietę tokiu pat pavadinimu savo ankstyvame darbe apie salas, tačiau iki XVII a. čia nebuvo bažnyčios, o parapijinės bažnyčios statusą ji įgavo tik 1796 m. kovą.

Ekonomikos pagrindą iki XX a. sudarė žvejyba ir žemės ūkis, įskaitant bananų ir galvijų auginimą. Žvejų gyvenvietėje Los Kristianosas XIX a. taip pat buvo akmens skaldykla.

Los Kristianosas

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. SPAIN: Canarias, citypopulation.de