Aptarimas:Viktoras Uspaskich

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ar geriau būtų Viktoras Uspaskichas? Šiaip jau būčiau už lietuvišką rašymą, bet kadangi jis yra Lietuvos pilietis, o jo pase parašyta be galūnių, tai gal taip reikia ir palikt?..

Tikriausiai reikia palikti, nebent redirectą padaryti iš lietuviško varianto. Knutux 06:00, 26 Gru 2004 (UTC)
Be reikalo atstatinėjama rusiška versija... Jei nelietuvinam rusiškų pavardžių, tada tai darom visur vienodai ir rašom - Putin, Mendelejev, Stalin, Piotr Piervyj ir pan. Nes priešingu atveju visiškai nesuprantama tokia išimtis.... --JonasS 13:02, 20 Kovo 2006 (EET)

Rašomos tokios nesąmonės, kaip „Pagal lietuvių kalbos taisykles, nelietuviškos pavardės negali būti linksniuojamos“ (žr. komentarą oldid=200089). Iš tikrųjų yra taip (paryškinta mano): „gramatinami ir linksniuojami Lietuvos Respublikos piliečių vardai ir pavardės, net jei asmens pase nurodyta ir nesugramatinta vardo ir pavardės forma“. (Žr. [1]).

Manau, kad VLKK nutarimai turi būti privalomi, todėl pakeičiu straipsnyje į sugramatintą formą. --JonasS 16:37, 22 Kovo 2006 (EET)

Man nekliūna, jei rašoma Uspaskich, tačiau ką daryt norint pavardę parašyt galininko ar kilmininko linksnyje? Vardininke jei nededam galūnės, tai manyčiau ir kituose linskniuose nieko nededam... Tada reiktų rašyt kažkaip "pono Uspaskich" ar velniai žino kaip... Manyčiau reikia visur galūnių, taip kaip ir Stalinui, Leninui, Bušui ir pan. Tamole 19:03, 22 Liepos 2006 (EEST)

"Dirbdamas suvirintoju studijavo Maskvos Plechanovo akademijoje, kur 1993 m. apsigynė ekonomikos diplomą.". Turint galvoje istoriją dėl jo diplomo, šis teiginys mažų mažiausiai abejotinas. --Jonz 18:02, 31 spalio 2009 (EET)

NPOV[redaguoti vikitekstą]

Primygtinai siūlau pakeisti pavadinimą "Veikla prieš Lietuvos Respubliką", nes tokia formuluotė prieštarauja NPOV taisyklei (emocinis neigiamas vertinimas). Kol nėra teismiškai įrodyta, kad minėtas asmuo veikė prieš savo valstybę, Vikipedija neturėtų vartoti tokių teiginių.

Man tokia abejonė (vertinimas) skamba pernelyg formaliai - gal tiesiog pažiūrėkit tą vaizdo įrašą, o tai juokinga net diskutuot. Liutauras Ulevičius 22:46, 17 sausio 2012 (EET)
Čia tik vienas požiūris, kad jis kažką šmeižė, pvz. Uspaskichui tai gal neatrodo kaip šmeižtas ar veikla prieš LR.--Snooker apt. 23:40, 17 sausio 2012 (EET)


Išsilavinimas[redaguoti vikitekstą]

Pasigedau straipsnyje bent vieno žodžio apie aprašomo asmens išsilavinimą. Jei jis ginčijamas, tai bent tą faktą vertėtų nurodyti. Dabar -- žiojėjanti skylė straipsnyje apie vieną reikšmingiausių šalies politikų. Alga (aptarimas) 23:52, 3 spalio 2012 (EEST)

Tai nurodykite. Kažkodėl daug žmonių įsivaizduoja, kad egzistuoja kažkokie etatiniai Vikipedijos rašytojai, pas kuriuos galima užsakyti ką parašyti. Taip nėra, čia laisvoji enciklopedija, rašo kas ką nori ar nerašo ko nenori. Jūs tiek pat galite parašyti, kaip ir bet kas kitas. Jei nežinote kaip rašyti (formatuoti, etc.) ar yra kitų techninių klausimų, tuomet mielai padėsiu --Nomad (aptarimas) 08:36, 4 spalio 2012 (EEST)