Aptarimas:Valdemar Tomaševski

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

"Tomaševski" ar "Tomaševskis"?[redaguoti vikitekstą]

Kaip matau, forma „Valdemar Tomaševski“ straipsnyje buvo pakeista į „Valdemaras Tomaševskis“ ([1], [2]). Bet gal ankstesnė forma buvo tikslesnė - atrodo, jis ir į prezidentus, ir į Seimą kandidatavo neadaptuota pavarde..? --Martynas Patasius 20:48, 2009 liepos 28 (EEST)

Bet tai tada jau gaunasi paradoksas - užsieniečių pavardes adaptuojam, o Lietuvos piliečių ne... Hugo.arg 21:32, 2009 liepos 28 (EEST)
Na, šiaip tai visais atvejais pagrindinis principas tas pats: rašome taip, kaip nurodo tradicija, VLKK, ar dar kokie patikimi šaltiniai, ir tik jei nieko nenurodo (taip, dažniausiai taip ir būna), tada jau sukamės pagal savo taisykles. Šiuo atveju žinome, kas buvo rašoma ant rinkimų biuletenio, tad šiokią tokią „tradiciją“ turime...
O dėl „užsieniečių pavardes adaptuojam, o Lietuvos piliečių ne“ - galima galvoti ir priešingai: „užsieniečių pavardes prireikus taikome prie lietuvių kalbos, o Lietuvos piliečių pavardės jau ir taip pritaikytos rengiant pasus“... --Martynas Patasius 22:37, 2009 liepos 28 (EEST)

Reklamoje užsirašinėja Waldemar Tomaszewski (aš, kaip lietuvis skaitau Ualdemaras Tomažeuskis). Pagal labai dažnai minimą sutartį su lenkais bei ES nuostatas mažumų atžvilgiu, pavardžių ir vardų skambesys turi būti užrašytas pagal tos šalies valstybinės kalbos skambesį. Tad turi būtu Valdemaras Tomaševskis. Greta to kitas klausimas - nuo kada lietuvos pilietis, gimęs ir augęs lietuvoje turi kažkokį lenkišką savo vardo ir pavardės užrašymą? O kodėl nėra tiurkų kalba ir kiniečių hieroglifais užrašyta?

NPOV[redaguoti vikitekstą]

Primygtinai siūlau pakeisti pavadinimą "Veikla prieš Lietuvos Respubliką", nes tokia formuluotė prieštarauja NPOV taisyklei (emocinis neigiamas vertinimas). Kol nėra teismiškai įrodyta, kad minėtas asmuo veikė prieš savo valstybę, Vikipedija neturėtų vartoti tokių teiginių.

Viešas pamazgų pylimas ant Lietuvos nėra veikimas prieš ją? --Liutauras Ulevičius 22:49, 17 sausio 2012 (EET)

Kaip ten bebūtų, informaciją reikia pateikti neutraliai, o ne kaltinant kažką. Hugo.arg 23:09, 17 sausio 2012 (EET)

Taip, [3] su Vikipedija:Neutralus požiūris sunkiai derinasi... Toks teiginys turėtų gauti kitokį skyriaus pavadinimą... Tarkim, „Santykiai su kitais politikais“ (pagal tai, kad paminėti Uspaskichas ir Landsbergis) ar dar kaip nors... Po to galima būtų įterpti ne tik paminėjimų, ką Tomaševskis teigia apie kitus politikus, bet ir tai, ką jie teigia apie jį – gero ar blogo.
Taipogi reikėtų skyrelio apie pažiūras – paminėti bent keletą aiškinimųsi dėl lenkų mokyklų, pavardžių ir pan. Ką siūlė, ką atmetė ir t.t. --Martynas Patasius 23:33, 17 sausio 2012 (EET)

Pasigilinau į angliškas "policy" - siūlau skyrelį pervadinti į "Ginčai su Lietuvos Respublikos teisėsauga" --Liutauras Ulevičius 02:41, 18 sausio 2012 (EET)

Nematau, kam tuos pora sakinių apskritai išskirti į atskirą skyrių. Ir apskritai, jis ten tik pareiškė, kad su Uspaskichu mėginama susidoroti, prie ko čia nesutarimai su Lietuvos teisėsauga, ir ar kiekvieną jo pareiškimą cituosime Vikipedijoje? Siūlau trinti --Nomad (aptarimas) 19:50, 15 vasario 2013 (EET)