Aptarimas:Tikslas – Amerika

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sutvarkymas pagal Wiki standartus[redaguoti vikitekstą]

@Powermelon:@Istorijos.archyvas:@Homo ergaster: – gal žinot ką tiksliai sutvarkyt reikėtų kad atitiktų Wiki standartus? Nesuprantu ko tiksliai neatitinka. Beje, gal galima padaryti kad toollabs:refill (tools.wmflabs.org/refill/) veiktų lietuviškoj Wikipedijoj? D.Novosibirsk (aptarimas) 15:45, 13 gruodžio 2017 (EET)

Sveiki. Tekste naudojamos nelietuviškos kabutės, str. nebuvo priskirtas kategorijoms. Powermelon (aptarimas) 08:07, 14 gruodžio 2017 (EET)

Reikšmingumas[redaguoti vikitekstą]

Straipsnis turėjo "reikšmingumas" tag'a, kuri nuėmiau. Mano nuomone jis pakankamai reikšmingas tiek lietuviškai tiek angliškai Wikipedia.

  • (1) Straipsnis aktualus visiems kas domėsis Lietuvos istoriniu palikimu Amerikoje
  • (2) Pakankamai dėmesio Lietuvos žiniasklaidoje
  • (3) Galima argumentuoti kad dviženklis procentas lietuviškos Wikipedia yra mažiau reikšminga negu šis straipsnis, bet lietuvišką Wiki reiktų plėsti, o ne slopinti.

Atlassian (aptarimas) 20:19, 13 gruodžio 2017 (EET)

Beveik visa informacija pateikta tik iš projekto autorių, o keli paminėjimai žiniasklaidoje negarantuoja jo reikšmingumo Vikipedijai.--SubRE (aptarimas) 11:22, 17 gruodžio 2017 (EET)
Čia, matyt, reikia nusistatyti tvarką internetiniams bei savanoriškiems projektams, nuo kada laikysime, kad tinkami Vikipedijai. Viena vertus, savanorišką ar internetinį projektą gali pradėti bet kas ir dauguma jų tikrai bus nežymūs ar greitai "numirs" (juk nekursime straipsnio apie kiekvieną tinklaraštį). Kita vertus, stambesni projektai šiais laikais sukelia ne mažesnį atgarsį, nei knygos, renginiai, pastatai. Mano nuomone, šiuo metu Vikipedijoje trūksta informacijos apie tokius projektus, kurie skamba viešojoje erdvėje, turi mažai analogų, todėl reikia eiti plėtros linkme. Tarp projektų, kurių nėra Vikipedijoje, nors jie verti straipsnio - Misija Sibiras (savanoriškas), Lietuvon.lt (internetinis) ir t.t. Tikslas - Amerika, mano supratimu, taip pat vertas. Galbūt reikėtų padaryti savaitės iniciatyvą "savanoriškos iniciatyvos" ar "tinklapiai", prieš tai nusistačius tvarką. Mano nuomone, tokioje tvarkoje turėtų būti atsižvelgiama į paminėjimus žiniasklaidoje (koks 1 interviu su autoriumi - per mažai, bet 10 straipsnių/laidų iš skirtingų aukščiausio lygio žiniasklaidos priemonių - jau geriau), oficialų pripažinimą (paramą arba apdovanojimus iš institucijų), dalyvių/savanorių skaičių, projekto mastą/unikalumą (pvz. tinklaraštis nebūtų unikalus), skaitytojų skaičių (jei yra prieinamas iš neutralaus šaltinio), projekto amžių (kiek laiko vystomas ir "nemiršta"), tarptautiškumą (pliusas, jei išplito į užsienį ar sulaukė atgarsių užsienyje). Projektas neprivalėtų atitikti *visų* kriterijų, tačiau kažkurią dalį jų. Bet čia jau atskiros diskusijos tema. BBBDBV~ltwiki (aptarimas) 13:31, 17 gruodžio 2017 (EET)