Aptarimas:Segregacija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šaltiniuose kalbama apie rusų diskriminaciją. Bet kuo čia dėta segregacija? "skirtingų žmonių rūšių išskirstymas į rasines grupes" - jau nekalbant, kad "žmonių rūšių" čia skamba gan keistai, tai ar rusai yra kita rasė, nei Pabaltijo gyventojai? Toliau, ten rašoma apie Latviją ir Estiją, o Lietuva (kaip Baltijos šalis) čia prie ko? Galiausiai, kiekvienoje be išmities, šalyje istorijoje būta tokių atvejų, kai kokia nors etninė bendruomenė buvo diskriminuojama, atskirta. Tai ar ne per "riebiai" atrodo Baltijos šalys greta apartheidą vykdžiusios PAR, ar vergovinės Britų imperijos? Kodėl pvz. nepaminėta Portugaljos imperija, arabų šalys, Italija, kur būta daug ryškesnių segragacijos atvejų? Hugo.arg 12:33, 29 liepos 2010 (EEST)

Portugalija, arabų šalys, Italija turbūt atitinka straipsnyje esantis „ir t.t.”. Pamiršau pridėti žodelius „etninis”. Yra ir apie Lietuvą šiek tiek. --Snooker apt. 12:42, 29 liepos 2010 (EEST)
Nu dar aišku reikia nepamiršti, kad daug ko galima prieškoti apie žydus ir čigonus bei jų padėtį Baltijos šalyse tiek 1918-1939, tiek ir dabar. --Snooker apt. 12:46, 29 liepos 2010 (EEST)

Bet ar kitur to nebuvo? Manau, čia užtenka paminėti šalis, kur ta segregacija buvo labiausiai išreikšta, ir palaikoma valstybės (PAR, JAV, Vokietija). Baltijos šalyse, palyginti su jomis, buvo visiškai nežymi. Be to, nereikia painioti terminų diskriminacija ir segregacija. Kiek žinau, Lietuvoje niekad nebuvo ir nėra restoranų, suoliukų, paplūdimių, mokyklų, bažnyčių "tik lietuviams, tik baltiesiems". Hugo.arg 12:53, 29 liepos 2010 (EEST)

Bet yra mokyklos: rusų, lenkų ir pan. Nu iš esmės, čia rusiškuose šaltiniuose (netgi patikimuose) rusų padėtis jau drąsiai įvardijama kaip segregacija. --Snooker apt. 13:37, 29 liepos 2010 (EEST)

Tai ar ne juokinga tokia "segregacija", palyginus su draudimu lankytis viešose vietose? Be to, tokių "tautinių" mokyklų steigimą būtent ir inicjuoja "diskriminuojamos tautos". Tie "šaltiniai" tokiomis sąvokomis manipuliuoja grynai propagandiniais tikslais, lygiai taip pat galima kalbėti apie "kaukaziečių ir sibiriečių segregaciją" Rusijoje. Hugo.arg 13:41, 29 liepos 2010 (EEST)

Na, įtartina jau tai, kad tas vienas teiginys grindžiamas trim šaltiniais (jei būtų geras, užtektų ir vieno)... Ir išties - vienas šaltinis - blogas, kiti - nelabai aiškus fondas ir centras... Na, bet ko čia stebėtis - tvirtinimai, kad Baltijos šalyse yra segregacija - tiesiog juokingi, vargu ar įmanoma, kad koks patikimas, autoritetingas šaltinis taip tvirtintų... Na, o net jei tvirtintų, vis viena reikėtų išlaikyti neutralumą ir nurodyti, kas konkrečiai taip tvirtina, o ne pateikti tai kaip neabejotiną faktą. --Martynas Patasius 22:39, 30 liepos 2010 (EEST)
Nu galima tada ištrint tas Baltijos šalis, gal ten vis dėlto tik rusų prasimanymas. --Snooker apt. 22:44, 30 liepos 2010 (EEST)