Aptarimas:Platinamasis paketas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Panašu, kad distribucija - nevartotinas žodis. http://www.likit.lt/?i=terminija/neteiktini_zodziai . Vietoj jo - ilgesnė frazė "platinamasis paketas"... – Andrius // 17:29, 2008 spalio 3 (EEST)

Kalbant apie Linux, dažniausiai vartojamas terminas distribucija, pasitaiko ir distributyvas. Kažin ar nebus su "platinamuoju paketu" taip pat, kaip su neprigijusiais failo lietuvinimais: byla, rinkmena. --Homo 17:36, 2008 spalio 3 (EEST)

Manau, šiame straipsnyje reikėtų pakeisti distributyvas į distribucija. Pastarasis terminas vartojamas daugumoje straipsnių, šis paminėtas ir likit tinklapyje. O distributyvas gali būti netaisyklingos darybos žodis. --Homo 17:46, 2008 spalio 3 (EEST)

Vartojama tiek byla, tiek rinkmena, bet buvo palikta ir failas, tai viena įdomesnių situacijų. Bet kokiu atveju, "distribution" kaip "platinamasis paketas" ar "platinamoji programa" į Enciklopedinį kompiuterijos žodyną įtraukta jau 2005 m. Praėjo jau trys metai, kalbant apie IT sritį - jau nemažas laiko tarpas :) Siūlyčiau pervadinti, nes priimto žodyno nepaisymas Vikipedijai solidumo neprideda :) Distribuciją ir distributyvą palikt nukreipiančiaisiais. O likit tinklapyje distribucija minima kaip neteiktinas. Nebent galima apie tai dar papildomai parašyti atskirame skyrelyje. – Andrius // 17:49, 2008 spalio 3 (EEST)

Niekur nėra pasakyta, kad distributyvas yra netinkamas žodis, visur rašoma tik kad distribucija yra netinkamas. Pvz. Linux aptarime wikipedijoje http://lt.wikipedia.org/wiki/Aptarimas:Linux#Distribucijos_lietuvi.C5.A1kai patyręs programinės įrangos vertėjas ziogelis77 rašo: "O aš ėmiau ir pataisiau į distributyvas [..] tai - jau bent jau taisyklingai sudarytas žodis, tuo tarpu distribucija - grynas barbarizmas. (17 Dec 2005)". Žodis distributyvas yra plačiai naudojamas ir įvairiuose internetiniuose forumuose, naujienose ir straipsniuose apie laisvą programinę įrangą bei jos vertimuose, žr. pvz.: http://dracoquies.us/cgi-bin/dwww/usr/share/doc/debian-history/lt/ch-intro.lt.htmlMantas // 2008 spalio 17 (EEST)

Pervadinimui neprieštaraučiau, bet kartu reikės pervadinti dar vieną kitą straipsnį, pakeisti kategoriją Linux distributyvai... --Homo 17:57, 2008 spalio 3 (EEST)

Taip. Tai gali likti „to do“ sąraše, kol kas nors apsiims sutvarkyti :) – Andrius // 18:07, 2008 spalio 3 (EEST)