Aptarimas:Moldavija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Miestas Bălţi - rus. Belcy. Kaip tiksliai lietuviškai?--Pixas 19:23, 19 Rugpjūčio 2005 (EEST)

Prieškarinėj enciklopedijoj rašo Balti, Belzy, bet tada dar nelietuvindavo labai (be to rašo, kad ten pusė žydų ir daug čigonų, kurie prekiauja arkliais :)Dirgela 19:32, 19 Rugpjūčio 2005 (EEST)
Belcai, daugiskaita.


Kaip tiksliau rašyti: Moldova ar Moldavija? Angliškai rašosi "Moldova".--Martlarkis 18:31, 2009 birželio 11 (EEST)

Dėl Moldavijos pavadinimo[redaguoti vikitekstą]

Suvienodinkite tradicinį Moldavijos pavadinimą kategorijų pavadinimuose - vienur Moldavija, kitur Moldova... visiška maišalynė („ačiū“ VLKK). Pateikiu kai kurias Moldavijos dabartines kategorijas:
Kategorija:Moldavijos prezidentai
Kategorija:Moldovos ministrai pirmininkai
Kategorija:Moldovos parlamento pirmininkai
Kategorija:Moldovos parlamento nariai
Kategorija:Moldavijos asmenybės
Susitarkime, jeigu vienas žodis, lai bus tik vienas ir tradicinis pavadinimas - Moldavija (nereikia naudoti Moldova), jeigu ilgasis, oficialus pavadinimas, na lai bus naujadaras, kaip tie iš VLKK individai (kalbos „saugotojai“) susigalvojo, ar jiems primetė tam tikros orientacijos politikai/seimūnai, kad atitiktų vyraujančias Lietuvoje politines, antirusiškas realijas - Moldovos Respublika[1].
Žemiau, po šiuo mano komentaru pasižiūrėkite kaip atrodo kategorijų skiltyje kategorijos su skirtingais pavadinimais. --Kails 16:30, 26 sausio 2021 (EET) Kategorija:Moldavijos prezidentai, Kategorija:Moldovos prezidentai Kategorija:Moldavijos ministrai pirmininkai, Kategorija:Moldovos ministrai pirmininkai[atsakyti]

Paprašysim Homo_ergaster, kad su botu automatiškai pervadintų. Panašiai kada reikėtų peržiūrėti kategorijas Kazachija/Kazachstanas, JAV/Jungtinės Amerikos Valstijos, CAR/Centrinės Afrikos Respublika, JAE/Jungtiniai Arabų Emyratai, JK/Jungtinė Karalystė, kad būtų pilnas pavadinimas, o ne santrumpa (PAR/Pietų Afrikos Respublika, berods, sužiūrėta). Hugo.arg (aptarimas) 16:55, 26 sausio 2021 (EET)[atsakyti]

Imsiuosi kiek vėliau to reikalo. --Homo ergaster (aptarimas) 16:57, 26 sausio 2021 (EET)[atsakyti]
Suteikta Suvienodinta . --Homo ergaster (aptarimas) 12:17, 27 sausio 2021 (EET)[atsakyti]
Malonu, ačiū. --Kails 21:48, 27 sausio 2021 (EET)[atsakyti]

Šaltiniai[redaguoti vikitekstą]

  1. vlkk.lt / Dėl Moldavijos ir Moldovos | 2012-06-07 (svetimvardžiai)