Aptarimas:Margasis upėtakis
Čia pusiau hibridinė rūšis: Patekę į jūrą sparčiai auga ir virsta šlakiais.--Vaidila (aptarimas) 20:30, 28 lapkričio 2021 (EET)
Rūšies lygmenyje (Salmo trutta) reikia pažymėti, jog tai labai polimorfinė rūšis. Dauguma autorių jį laiko šlakio (Salmo trutta) porūšiu ar forma. Negalėdamas patekti į jūrą jis prisitaikė gyventi gėluose vandenyse. Anadrominiai upėtakių jaunikliai (šlakiai), kurie migruoja į jūrą praranda dėmes kūno šonuose, pasidaro sidabriškos spalvos. Velk.
The brown trout is a species of salmonid with a facultative migratory character (Hoar, 1976) and has a great capacity for adaptation to different environments. This has led to a major degree of polymorphism in this species, which has been classified in the past under different scientific names (Melhaoui, 1985; Elliott, 1989, 1994). However, the interpretation of the polymorphy of the trout remains delicate in terms of genetic differences (Krieg, 1984), but the idea of the existence of a single species, Salmo trutta Linnaeus, actually remains the most likely. Springer
Apjungti kaip ir nereikia. Viena sėsli žuvis, kita ne. Viena prisitaikiusi labiau gyventi tik gėlavandeniuose telkiniuose, kita ne.--Vaidila (aptarimas) 20:35, 28 lapkričio 2021 (EET)
- Nepaisant kad yra nuoroda ir iš VLE, bet tai labai kontroversiškai skamba: Patekę į jūrą sparčiai auga ir virsta šlakiais.[1] Nesuprantu šito dalyko - kaip rūšis gali virsti kita rūšimi, šiuo atveju porūšis kitu porūšiu. Gal yra patikimas, tiesioginis mokslinis šaltinis anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis? Antraip verčiau šitą sakinį ištrinti, nežinia kuo naudojosi VLE autoriai. VLE nėra išskirtinis autoritetas, nes bendrai, mūsų visa mokslinė literatūra, įskaitant ir VLE straipsniai daugumoje yra verstiniai iš kitų kalbų. Šiaip jau rūšiai keistis reikia praeitį ilgą evoliucijos kelią, kad kažkada ateityje rūšis taptų nauja rūšimi, o staiga rūšis negali tapti kita rūšimi, porūšis porūšiu.[2]--Kails 15:39, 01 gruodžio 2021 (EET)
- Matyt, taip ir bus – kažkas pripainiota VLE straipsnyje. --Homo ergaster (aptarimas) 15:49, 1 gruodžio 2021 (EET)
- Manau, dabar gerai, nes springer nuorodoje tokia info yra.--Vaidila (aptarimas) 19:55, 1 gruodžio 2021 (EET)
- Matyt, taip ir bus – kažkas pripainiota VLE straipsnyje. --Homo ergaster (aptarimas) 15:49, 1 gruodžio 2021 (EET)
Šaltinis
[redaguoti vikitekstą]- ↑ vle.lt / upėtakiai
- ↑ pbs.org / How can one species "turn into" another?