Pereiti prie turinio

Aptarimas:Loreta Anilionytė

Page contents not supported in other languages.
Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Ištaisiau dvigubą pavardę. Moterų pavardės nedvigubintinos, jei moteris visą savo kūrybą pasirašinėja viena pavarde, tai reikia rašyti tą,kuria pasirašinėjama KŪRYBA, kitaip žmonės bus klaidinami. Dauguma kuriančių moterų turi dvi pavardes, bet savo darbus džns pasirašinėja viena, kuri ir žinoma visuomenei. Juk tarkime, jei parašysi apie literatūros profesorę Viktorija Daujotytė Pakerienė, tai google nepateiks didelės dalies jos kūrinių. Taip bus klaidinami žmonės. Blogiausiu atveju tai reikėtų daryti kur nors šalia, o ne tituliniame pavadinime, bet man rodos, jei pati moteris savo kūrybą pasirašinėja tik viena pavarde, vadinasi, tik viena pavarde ji ir nori būti visuomenei žinoma. Kita jos pavardė - jos privatus reikalas.

Oficiali viešo žmogaus pavardė neturėtų būti vertinama kaip privatus reikalas, vistik tai yra svarbus faktas (sutinku, kad galima straipsnį vadinti ir pirmam sakinyje paryštinti dažniausiai žinomą vardą, tačiau skliaustuose ar tekste reikia paminėti ir tikrą vardą). knutux 07:24, 17 Liepos 2006 (EEST)
VP nėra privati svetainė, o enciklopedija. Lozuraitienės pavardė yra minima tiek spaudoje, tiek visose oficialiose vietose. Tai oficialiai registruota VRM jos pavardė (dviguba). Vedusi ji ne pasiliko senąją pavardę, o paėmė ir antrąją. Tokia pavarde ji įsidarbinusi VPU ir kt. (žr. net pateiktą KFMI nuorodą). Manau, enciklopedijose būtina rašyti oficialiąją pavardę (o ne subjektyvias nuomones)... --JonasS 08:31, 17 Liepos 2006 (EEST)