Aptarimas:Jungtinės Amerikos Valstijos

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pažiūrėjau straipsnio istoriją ir vaizdas graudus - šį mėnesėsį keitimai atmesti bent 10 kartų, per tą patį laiką darytas tik vienas neatmestas keitimas (gana smulkus ir ne anonimo). Tai tikriausiai jau laikas straipsnį bent pusiau užrakinti. knutux 12:45, 2007 Gegužės 31 (EEST)

Dėl pavadinimo[redaguoti vikitekstą]

„Pagal lietuvių kalbos taisykles ir priimtas VLKK nuostatas, bet kokio informacinio ar mokslinio pobūdžio leidinio (tiek rašytinėje, tiek elektroninėje versijoje) straipsnio ar aprašo pavadinimas, šiuo atveju valstybės, negali būti rašomas kaip trumpinys. Toliau tekste, trumpinį galima naudoti pasirinktinai pagal rašymo stilių.“ Tikiuosi, niekas dėl pervadinimo neprieštarauja? Reikia saugoti savo kalbą. Naudotojas: Kellogg257 16:51, 2008 Kovo 29 (EEST)

Pagaliau pirmasis 100kb ribą perkopęs straipsnis apie valstybę[redaguoti vikitekstą]

Smagu, kad galų gale turime kokybišką 100kb viršijantį straipsnį Vikipedijoje. Tikiuosi trumpų straipsnių šalininkai jo neužsipuls. O jei užsipuls, tai komentarus parašys pamirštajame aptarime. --Viskonsas 19:12, 24 lapkričio 2009 (EET)

Vertimas[redaguoti vikitekstą]

Tikrai smagu. Straipsnyje galime sužinoti kiek akrų užima JAV, kad joje gyvena lotynai, kad joje yra kelios klimato rūšys, kad Apalačių kalnai atskiria žolynus nuo Atlanto, joje yra banguojančios aukštumos, kad vergija buvo panaikinta legaliai bei kitų įdomybių.--Dirgela 21:27, 7 gruodžio 2009 (EET)
Nebestumk, gerai? Snookeris..apt. 21:50, 7 gruodžio 2009 (EET)
Pirštu vertimo ir stiliaus klaidas parodyti? Prašau: "JAV yra trečia didžiausia pasaulio valstybė pagal plotą" "Šiaurinių valstijų pergalė kare padėjo išvengti šalies skilimo ir leido legaliai panaikinti vergiją." " Ispanijos-Amerikos karas ir Pirmasis pasaulinis karas patvirtino šalies karinės galios statusą. " " 1945 metais, Antrojo pasaulinio karo metu JAV iškilo kaip pirmoji šalis, turinti branduolinių ginklų." "JAV yra šalis įkūrusi karinį bloką NATO" Čia tik pirmos dvi pastraipos.--Dirgela 21:59, 7 gruodžio 2009 (EET)
Tai tamsta ir pataisykit, jei per daug laisvo laiko turit, o derkit straipsnis visokiais {tvarkyti} šablonais. Snookeris..apt. 22:02, 7 gruodžio 2009 (EET)
  • O tai man kyla įtarimas, kad čia Jūsų asmeninės atakos prieš mane ir JAV, prieš kurią Jūs turbūt esat priešiškai nusistatęs, kad taip kimbat, lyg nebūtų blogesnių vertimų už šį. Snookeris..apt. 22:04, 7 gruodžio 2009 (EET)
Tai jau pirmą pastraipą pataisiau, bus laiko pataisysiu ir kitas, kviečiu ir kitus naudotojus prisidėti. Kad negąsdinti skaitytojų dedu žymą, kad straipsnis taisytinas. O pačiam vertėtų paskaityti užrašą kiekvieno puslapio apačioje "Jei nepageidaujate, kad jūsų įvestas turinys būtų negailestingai redaguojamas ir platinamas, nerašykite čia." Tamstos asmenybė manęs nedomina.--Dirgela 22:20, 7 gruodžio 2009 (EET)
Manęs Jūsų asmenybė taip pat nedomina, bet Jūs deja prievarta visus verčiate suprasti, kad esate priekabus. Snookeris..apt. 22:27, 7 gruodžio 2009 (EET)
Ir dar rekomenduočiau pataisinėti kitus dešimtį tūkstančių straipsnių, kurių vertimas nė iš tolo neprilygsta šiam. Sėkmės. Snookeris..apt. 22:29, 7 gruodžio 2009 (EET)
Taisau ir kitus, pvz., Anglijos istorija, kur nemažai klaidų adaptuojant angliškus terminus, tai, kad yra blogesnių straipsnių nereiškia, kad šitas nuo to pasidaro geras. O dėl "prievarta verčiate visus" tai čia kažkoks nesusipratimas - skydelis yra normalus būdas pažymėti tvarkytiną tekstą, turbūt niekas neteigs, kad yra priekabumas pastebėti, kad straipsnyje kažkodėl naudojama amerikietiška matų sistema?--Dirgela 22:39, 7 gruodžio 2009 (EET)
Dar norėčiau išgirsti, kodėl jums čia straipsnio išsamumas neįtiko??Snookeris..apt. 22:57, 7 gruodžio 2009 (EET)
Tai tamsta ir pataisykit, jei per daug laisvo laiko turit, o derkit straipsnis visokiais {tvarkyti} šablonais.“? Norėtųsi priminti, kad Vikipedija nėra koncentracijos stovykla - visi čia savanoriai ir gali dirbti tiek mažai, kiek pageidauja. Ir į visokius skydelius nereikia žiūrėti kaip į kažkokį įžeidimą ar bausmę, lygiai kaip ir straipsnio paskelbimas vertingu ar pavyzdiniu nėra koks nors apdovanojimas (kad nekiltų abejonių, „apdovanojimai“ Vikipedijoje yra vikiordinai; bausmių kaipo tokių čia išvis nėra). Skydelis tiesiog nurodo straipsnio trūkumus, kuriuos uždėjusysis pastebėjo, bet dėl vienos ar kitos priežasties nepataisė (gal nežino kaip, gal neturi laiko, gal nuotaika ne ta, gal dar kažkas), lygiai kaip paskelbimas vertingu ar pavyzdiniu reiškia, kad pagal tokį pavyzdį gali būti tikslinga ruošti ir kitus straipsnius. Prasmės abejoti skydelio uždėjimu gali būti tik trim atvejais: kai straipsnis neturi skydeliu žymimų trūkumų (ar kai jie nėra nei akivaizdūs, nei aiškiai nurodyti), kai straipsnio trūkumai iš principo negali būti pataisyti (nors tada gali būti verta pagalvoti apie trynimą) ir kai yra skydelis, tiksliau nurodantis šiuos trūkumus. Mano supratimu, šiuo atveju nė viena iš šių sąlygų negalioja.
Ir asmeniškumų čia beveik neabejotinai nėra: panašu, kad Dirgela tiesiog nėra patenkintas esamų pavyzdinių ir vertingų straipsnių kokybe ir yra linkęs juos (turbūt visus) peržiūrėti ir „išdėti į šuns dienas“. Tad siūlyčiau nepamiršti geranoriškumo prezumpcijos ir viskas bus gerai. --Martynas Patasius 23:03, 7 gruodžio 2009 (EET)
  • Ir koks čia geroniškumas:
    Tikrai smagu. Straipsnyje galime sužinoti kiek akrų užima JAV, kad joje gyvena lotynai, kad joje yra kelios klimato rūšys, kad Apalačių kalnai atskiria žolynus nuo Atlanto, joje yra banguojančios aukštumos, kad vergija buvo panaikinta legaliai bei kitų įdomybių.--Dirgela 21:27, 7 gruodžio 2009 (EET)
    . Čia turbūt Dirgėlos sarkazmas yra vadinamas geroniškumu. Jei Dirgėla nesilaiko šių principų ir užuominom čia šneka, tai Vikipedija išsigimė. Neveltui būriais iš čia žmonės traukiasi. Greit dirgela vienas čia liks su savo ego. Snookeris..apt. 23:10, 7 gruodžio 2009 (EET)
Na, taip Dirgela gal pasikarščiavo :). Tiesiog kuo didesnis str. ir dargi pilnai verstas, tuo lengviau padaryti vertimo ir stiliaus klaidų. Dirgelai siūlyčiau, jei užsiima klaidų ieškojimų, tai tuo pačiu galėtų jas ir pataisyti. Visiems būtų naudingiau nei tokios tuščios diskusijos ir nereikalingi erzeliai.--Atlantas 23:27, 7 gruodžio 2009 (EET)
per dažnai jis jau karščiuojasi, pradeda jau mane nervinti. Snookeris..apt. 23:30, 7 gruodžio 2009 (EET)
Norėdamas išvengti skubotų sprendimų, kiekvienas tegu pasistengia kaip galima palankiau vertinti savo artimo mintis, žodžius ir darbus    —1996 m. Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 2478 [1]
Kiekvienas geras krikščionis turėtų verčiau apginti artimo žodžius, negu juos pasmerkti. Jei negali apginti, tegu paklausia, kaip jis tai supranta; jei blogai supranta, reikia su meile tai nurodyti; jei ir to nepakanka, reikia ieškoti visų tinkamų priemonių, kad, gerai supratęs, artimas neliktų neteisus.    —šv. Ignacas Lojola, Dvasiniai pratimai, 22 (citata iš nurodyto Katekizmo paragrafo - [2]).
Štai tai yra geranoriškumo prezumpcija. Kaip matote, reikalas rimtas - niekai į Katekizmą nerašinėjami.
O dėl komentaro Skype... Juk ne pirma diena turit reikalų su Dirgela - ar po [3], [4], [5] ir [6] tikėjotės kažko kito..? --Martynas Patasius 23:45, 7 gruodžio 2009 (EET)

Po katekizmo citatų belieka pasakyti "aleliuja" :) --Dirgela 06:57, 8 gruodžio 2009 (EET)

Ot cinikas. Snookeris..apt. 07:00, 8 gruodžio 2009 (EET)
Prašyčiau neapsivardžiuoti.--Dirgela 07:18, 8 gruodžio 2009 (EET)

Snooker, nekreipk dėmesio į tą Dirgėlą. Pats gyvenime nėra parašęs pavyzdinio straipsnio, kartą į mėnesį nebent kokį be nuorodų ir sulietuvinimų paruoštuką įmeta, bet kai tik kas ką geresnio - "ištrinsim, iškelsim, pilna klaidų". Graudu žiūrėt kaip kažkokia susireikšminusi asaba su niekiniu indėliu pradeda aiškinti patyrusiems naudotojams. Ir žinoma, kai žmogui nėra nieko švento, belieka griebtis cinizmo ir iš visų tyčiotis. Apgailėtina. Hugo.arg 00:36, 9 gruodžio 2009 (EET)

Taip, nekreipkim į nieką dėmesio, pagirkim vieni kitų patirtį, indėlį, šventumą ir toliau mokinkimės anglų kalbą - Vikipedija labai tinkama vieta pasitreniruoti :) --Dirgela 06:58, 9 gruodžio 2009 (EET)
Įžeidinėjimams čia ne vieta. Siūlau Hugo susilaikyti nuo tokių pastabų. Ta-Ntalas 09:24, 9 gruodžio 2009 (EET)

Cinizmui bei ironijai irgi. Hugo.arg 13:18, 9 gruodžio 2009 (EET)

Nei cinizmas, nei ironija, ypač, jei nėra nukreipta prieš konkretų asmenį nesulyginami su įžeidinėjimu. Ir nematau, priežasčių, kodėl jai ne vieta diskusijose. Ta-Ntalas 14:00, 9 gruodžio 2009 (EET)

Nu jau per daug jūs čia įsismarkavot. Va štai apie straipsnio objektą kažkodėl nė vienas nebekalbat, o va pasiginčyt tai visi moka. Pritariu, kad Dirgėlos straipsniai yra prastoki, tačiau tai nereiškia, kad šis straipsnis yra geras (nors mano nuomone, jis tikrai geras ;)).

Dirgėlai: galbūt ir yra keletas vertimo klaidų, tačiau jas tikrai galima pataisyti ir pats straipsnis yra geras (tiksliau - minimum vertingas). Juk klaidas reikia taisyti, o ne badyti pirštu tą, kuris jas padarė (kaip jau pasakė Atlantas). O štai visa šita diskusiją jau panašėja į asmeninę ataką prieš Snookerį.
Snookeriui: neblogai būtų Vikipedijoje susivaldyti, nors matosi, kad tai sunkoka. Visgi tokios frazės tikrai nėra tinkamas elgesys. Tuo pačiu noriu pagirti už gerą straipsnį ;).
Ta-Ntalui: cinizmas ir ironija čia jau nukreipti prieš kitą asmenį (užtenka atidžiai įsiskaityti diskusiją), todėl tai tikrai galima prilyginti įžeidinėjimui.

Pėstininkas apt. 16:08, 9 gruodžio 2009 (EET)

Tiesa pasakius, nesuprantu ko User:snooker įsižeidė - straipsnyje daug vertimo klaidų, keletą nurodžiau konkrečiai, tai galima pasakyti piktai, bet galima ir linksmai - nepavadinčiau to net ironija. Ir komentaras buvo atsakymas dėl pasidžiaugimo straipsnio dydžiu, o ne nukreiptas prieš kažką asmeniškai (tiesa pasakius net nežinojau kieno tai vertimai, kai rašiau komentarą - dabar kažkas sudėliojo skirsnius taip lyg būčiau komentarą parašęs be jokio konkteksto). Jei kam pasirodė atvirkščiai - atsiprašau. Nepuolu gi dabar įsižeidinėti ir cinizmu kaltinti User:Pėstininkas, nors jo vertinimas, kad mano straipsniai prastoki yra tiesiogiai nukreiptas prieš mane ir abstraktus, apie Hugo nekalbu, nes jam straipsnio kokybė asocijuojasi tik su nuorodų pridėliojimu. O dėl straipsnio tai pasikartosiu - yra vertimo klaidų, kurias ištaisyti užtruks ilgai, nes kartais tenka žiūrėti į anglišką variantą, kad suprasti kas norėta pasakyti. Pvz., "indentured servant" versti kaip "kontraktinis tarnautojas" yra labai netikslu, iš tikro tai asmenys, kure įsipareigoja nustatytą laiką dirbti už maistą, apgyvendinimą ir pervežimą į koloniją. Vundid Ny paprastai neverčiamas į Sužeistą Kelį, na o "vidurio vakarų žolynai" tai, atleiskit, tikrai kelia šypseną - realiai tai prerijos, blogiausiu atveju, pievos. "Median household income" nėra namų ūkio pajamų mediana, o tiesiog vidutinės namų ūkio pajamos ir t.t.--Dirgela 17:52, 9 gruodžio 2009 (EET)

Jeigu Dirgėla toks protingas kaip sako ir taip komentuoja tai tegul pats ir taiso ir nekaltina nekalto žmogelio, kuris dėl šio straipsnio naktimis nemiegojo. Jeigu pats Dirgėla tokį parašytų, tai gintų oj oj oj, iki keiksmažodžių turbūt. Rokaszil 16:49, 10 gruodžio 2009 (EET)

Ne, aš niekada nemaniau, kad tai ką parašiau Vikipedijoje tampa mano nuosavybe, kurią reikia bet kokiomis priemonėmis ginti. O dėl taisymo, tai kaip ir minėjau - taisau ir nieko dėl nieko nekaltinau, be reikalo kažkas priėmė tai asmeniškai.--Dirgela 18:34, 11 gruodžio 2009 (EET)

  • Iš Jūsų sarkastiškų komentarų kažkaip kitaip atrodo.Snookeris..apt. 18:38, 11 gruodžio 2009 (EET)
Na prašau parodyti kur aš ką nors asmeniškai apkaltinau, ką nors kaip nors išvadinau, ar kam nors nurodinėjau ką jiems "geriau" daryti?--Dirgela 18:43, 11 gruodžio 2009 (EET)