Aptarimas:Evangelija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paskutinis sakinys yra nusišnekėjimas be jokių išnašų ir įrodymų, todėl turi būti braukiamas lauk. – M. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo 82.140.181.154 (aptarimasindėlis) 00:43, 8 lapkričio 2012‎ (EET)

Šiaip tai visa pastraipa prašytųsi šaltinių ir sušvelninimų („Evangelijų teksto nagrinėjimas parodė, kad jas sudarė daugelis autorių, atrinkdami ir apdorodami įvairius šaltinius. Netgi kai kurie bažnyčios tėvai pripažino, kad evangelijos ne istoriniai dokumentai ir pasakoja ne apie tikrus įvykius. Antai šv. Augustinas sakė: „Jeigu bažnyčios autoritetas manęs neįpareigotų, tai aš irgi netikėčiau evangelijomis.““ – [1])... O likusi dalis irgi abejotinos vertės... „Apibrėžimas“ prieštarauja antram sakiniui („Evangèlija (gr. ευανγέλιον 'geroji naujiena, džiugi žinia') – šventosios krikščionių religijos knygos, įtrauktos į Naująjį Testamentą. Tai 4 pirmosios Naujojo Testamento knygos, bei kai kurios neįtrauktos į Biblijos kanoną apokrifinės knygos.“)... „Visuotiniame Nikėjos susirinkime kanoniškomis buvo pripažintos keturios evangelijos: Mato, Morkaus, Luko ir Jono.“ – Nikėjos I susirinkimas tuo neužsiėmė. Kone viską reikia šveisti lauk, bet gal kol kas užteks skydelių... --Martynas Patasius (aptarimas) 02:07, 8 lapkričio 2012 (EET)
Nors pagalvojęs viską išmečiau ir parašiau kažką pagal angliškos versijos pradžią ([2])... --Martynas Patasius (aptarimas) 02:20, 8 lapkričio 2012 (EET)