Aptarimas:Žemės reformos Lietuvoje

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Straipsnyje atspindima šališka nuomonė[redaguoti vikitekstą]

Skyriuje „Tarybinės reformos“ aiškiai atsispindi šališkas ir, vertinant enciklopediniu požiūriu, neteisingas Lietuvos istorijos traktavimas:

„1940 metais Lietuvą prijungus prie TSRS <...>“, „1944 metais vėl sugrįžus tarybų valdžiai <...>“ vs. „1941-1944 metais Lietuvą okupavus vokiečiams <...>“. Lietuva nebuvo „prijungta“ prie SSRS – ji buvo okupuota. Žiūrėti - Lietuvos_Tarybų_Socialistinė_Respublika#Okupacija_ir_aneksija_bei_tolesni_įvykiai -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo 212.117.16.24 01:50, 24 gegužės 2010 (EET) (aptarimasindėlis)

Na, nežinau... Sakyčiau, visa tai dėl to, kad ne tokį jau trumpą laikotarpį bandoma „sugrūsti“ į tris sakinius. O tada pasirodo, kad labai gerų žodžio „okupuoti“ sinonimų gal ir nepakanka... Bet tai turbūt galima laikyti smulkmena, nes (turbūt dėl tos pat priežasties) čia esama ir labiau klaidinančių vietų. Kad ir sakinys „1944 metais vėl sugrįžus tarybų valdžiai, žemė vėl grąžinta valstiečiams, kuriems buvo suteikta 1940-1941 metais, sumažinta didžiausia žemės valdymo norma, žemės suteikta daugiau bežemių valstiečių, kurti kolūkiai.“. Pirma, galima pamanyti, kad visa tai įvyko per 1944 m. Antra, galima pamanyti, kad proceso pabaigoje tai jau visi buvę bežemiai turėjo žemės (o iš tikro žemė netrukus atiteko tiem patiem kolūkiam). Trečia... Nors gal ir poros punktų pradžiai pakaks... --Martynas Patasius 02:37, 24 gegužės 2010 (EEST)