Pereiti prie turinio

Apipjaustymas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Apipjaustymas
Apipjaustymo įrankiai

Apipjaustymasritualinis arba chirurginis varpos galvutę dengiančios odos raukšlės – apyvarpės – pašalinimas.

Chirurginė operacija taikoma esant fimozei, kai dėl susiaurėjusios apyvarpės angos, apyvarpė neatsismaukia nuo varpos galvutės. Tampa sunku šlapintis, o šlapinantis, gali išsipūsti apyvarpės maišelis, jame susidaryti akmenų arba prasidėti uždegimasbalanopostitas.

Brit milah (hebr. בְרִית מִילָה bə'rīt mī'lā – apipjaustymo sandora, berit milah, bris milah arba bris (jidiš) – judaizmo religinė ceremonija, skirta berniukų apyvarpės apipjaustymui. Izraelyje kiekvienas žydų berniukas, sulaukęs 8 dienų amžiaus, turi būti apipjaustytas ir taip priimtas į Izraelio vaikus.

Ritualinė operacija, būdinga kai kurioms tautoms, atsižvelgiant į religinius papročius ir tradicijas.

Jei apyvarpė pašalinama paaugliui – traktuojama, kad jis tapo suaugusiu. Šis pietinėse šalyse gyvenančių tautų (musulmonų, judėjų ir kt.) paprotys, matyt, yra susijęs su higieniniu reikalavimu. Karšto klimato sąlygomis dažnas apyvarpės ir varpos galvutės uždegimas dėl tarp jų susikaupusių liaukų sekreto – smegmos. Taip pat, smėliui patekus už apyvarpės, žmogų kankindavo dideli skausmai. Pašalinus apyvarpę, išnykdavo ir uždegimo pavojus.