Aphex Twin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aphex Twin
Biografija
Gimė1971 m. rugpjūčio 18 d. (52 metai)
Limerikas, Airija)
ŽanraiAmbient
Electronica
Acid house
BrainDance
Drill 'n bass
Noise
Aktyvumo metai1991 - dabar
Įrašų kompanijaRephlex Records
Warp Records
Sire Records

Aphex Twin (tikras vardas – Richard David James, g. 1971 rugpjūčio 18 Limerike, Airija) – vienas žinomiausių elektroninės muzikos atlikėjų, plėtojančių tokius muzikos žanrus, kaip techno, ambient, acid, ir drum and bass.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaikystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Richard D. James gimė 1971-aisiais, velsiečių Lornos ir Derek James šeimoje. Jis augo Kornvalyje, Anglijoje, kur su dviem seserimis leido „labai laimingą“ vaikystę ir galėjo daryti „praktiškai viską, ką norėjo“[1].

Ankstyvoji karjera: 10-o dešimtmečio pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagal Benjamin Middleton, James pradėjo kurti muziką 12-os metų. Būdamas paauglys jis didžėjavo Šairame Arklyje (Sent Ivse, Kornvalyje), Bowgie užeigoje (Krantoke) kartu su Tom Middleton, taip pat daugelyje vietų palei Kornvalio pakrantę. Jo pirmasis įrašas buvo 12-os colių plokštelė Analogue Bubblebath, kurio paskutinės dvi dainos buvo įrašytos su Tom Middleton.[2][3]

1991-aisiais James kartu su draugu Grant Wilson-Claridge įkūrė Rephlex Records įrašų kompaniją, kad galėtų skleisti

„Acid, labai mėgstamo ir nesuprasto house žanro, kuris vienų jau pamirštas, o kitiems naujas (ypač Didžiojoje Britanijoje), dinamikos naujoves“[4].

Pasivadinęs AFX, tarp 1991-ųjų ir 1993-iųjų Richard James išleido tris Analogue Bubblebath, taip pat du Bradley Strider ir tris Caustic Window albumus. Išėjo ir kompiuteriniu žaidimu Pac-Man paremtas Pac-Man EP, kurį atlikėjas išleido pasivadinęs Power-Pill slapyvardžiu. Po šiuo metu geriausiai žinomu Aphex Twin pseudonimu buvo įrašyta Xylem Tube EP ir Didgeridoo, greito tempo daina, skirta nuvarginti šokėjus DJ seto pabaigoje. Šiuos ankstyvuosius įrašus išleido Rephlex Records, Ekseterio Mighty Force ir Belgijos R&S Records įrašų kompanijos[5][6].

Karjeros pradžioje James išsikėlė į Londoną, kad galėtų studijuoti elektroniką Kingstono universitete, bet prisipažino David Toop, kad jo „elektronikos studijos jau nebebuvo labai svarbios, nes buvo pradėjusi plėtotis karjera elektroninės šokių muzikos srityje“. Metęs studijas, James liko Londone, kur Warp Records bei kitos įrašų kompanijos išleido daugybę jo albumų įvairiais pseudonimais, kaip AFX, Polygon Window, Blue Calx, The Dice Man, ir Power-Pill.

Egzistuoja vietinė legenda, pagal kurią ankstyvaisiais savo metais Londone Aphex Twin gyveno kelio žiedo vidury, Elephant and Castle, sostinės pietuose[7][8].

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ilosaarirock Festival 2011

Richard D. James yra išleidęs daug singlų bei albumų įvairiais slapyvardžiais. Čia pateikiami tik įžymiausi jo darbai.

Kaip Aphex Twin:

Kaip AFX:

Kaip Polygon Window:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. The Face žurnalas Archyvuota kopija 2007-03-21 iš Wayback Machine projekto.
  2. Ben Middleton kalba apie Aphex Twin
  3. AFX – Analogue Bubblebath Archyvuota kopija 2007-09-14 iš Wayback Machine projekto.
  4. Rephlex Manifestas
  5. BBC Aphex Twin
  6. BBC Aphex Twin
  7. David Toop interviu Archyvuota kopija 2008-06-03 iš Wayback Machine projekto.
  8. pseudonimų sąrašas Archyvuota kopija 2007-03-21 iš Wayback Machine projekto.