Andromeda (grupė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Andromeda
KilmėFlag of Sweden.svg Švedija, Malmė
ŽanraiProgresyvusis metalas
Aktyvumo metai1999–dabar
Įrašų kompanijaInner Wound
Nightmare
Massacre
Century Media
SvetainėOficialus grupės tinklalapis

AndromedaŠvedijos progresyviojo metalo muzikos grupė iš Malmės.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1999 metais Johan Reinholdz įrašė demo albumą "Welcome to forever". Tų pačių metų rudenį prie jo prisijungė Martin Hedin (klavišiniai), Thomas Lejon (mušamieji) ir Gert Daun (bosinė gitara). Šis ketvertas pasivadino Andromeda.

2000 metų kovą grupė pradėjo įrašinėti debiutinį albumą su samdytu vokalistu Lawrence Mackrory. Extension of the Wish 2001 metų balandį išleido Century Media. Dar prieš albumo išleidimą grupę papildė vokalistas David Fremberg. Po to Andromeda intensyviai koncertavo Švedijoje, o spalį pasirodė ProgPower festivalyje Nyderlanduose. Taip pat buvo perrašytas pirmasis albumas su naujuoju vokalistu.

2002 metų vasarį Andromeda koncertavo Prancūzijoje kartu su Evergrey. Likusius metus grupė praleido kurdama ir įrašinėdama antrąjį savo darbą – II=I (Two Is One).

2003 metų kovą su Century Media pagalba išleistas albumas pasižymėjo labiau kompleksiniu, į vokalą orientuotu skambesiu. Tais pačiais metais naujuoju grupės bosistu tapo Fabian Gustavsson, pakeitęs tik metus grupėje išbuvusį Jakob Tanentsapf. Nuo tada grupės nariai nesikeitė.

Po daugybės koncertų, 2004 metais Andromeda pradėjo dirbti prie trečiojo albumo. Chimera su Massacre Records pagalba buvo išleistas 2006 metų sausį ir muzikine prasme buvo kiek paprastesnis negu ankstesni darbai.

2008 metais buvo išleistas ketvirtasis Andromeda albumas The Immunity Zone.

2011 m. grupę paliko bosistas Fabian Gustavsson, jį pakeitė Linus Abrahamson. Tais pačiais metais buvo išleistas ir penktasis studijinis albumas Manifest Tyranny.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gyvo garso albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dainų rinkiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]