Andrew Lloyd Webber

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber 2008 m.
Gimė 1948 m. kovo 22 d. (76 metai)
Veikla vienas žinomiausių šiuolaikinių kompozitorių
Vikiteka Andrew Lloyd Webber

Andrew Lloyd Webber (Lloyd-Webber, g. 1948 m. kovo 22 d.) – seras, baronas, vienas žinomiausių šiuolaikinių kompozitorių, labiausiai žinomas muzika miuziklams.

Keli jo miuziklai tiek Brodvėjaus, tiek West End'o teatre būdavo rodomi daugiau nei dešimt metų. Andrew Lloyd Webber yra gavęs tris „Tony“ apdovanojimus, tris „Grammy“, „Oskarą“, tarptautinį „Emmy“ apdovanojimą, šešis „Olivier“ apdovanojimus, „Auksinį gaublį“ ir Kennedy Center Honors apdovanojimą.

Iš viso kompozitorius yra sukūręs trylika miuziklų, requiem, garso takelius dviem filmams, dainų ciklą, įvairių variacijų. Žinomiausi jo miuziklai yra „Katės“ (Cats), „Jėzus Kristus – superžvaigždė“ (Jesus Christ Superstar), „Operos vaiduoklis“ (The Phantom of The Opera) ir „Evita“. Kelios dainos įgyjo didelį populiarumą, buvo dažnai perdainuojamos ir įrašinėjamos įvairių atlikėjų bei tapdavo populiariais hitais atskirai nuo jų miuziklų. Tarp tokių – The Phantom of the Opera bei The Music of the Night iš „Operos vaiduoklio“, I don't know how to love him iš „Jėzus Kristus – superžvaigždė“, Don't Cry for Me Argentina iš „Evitos“ ir Memory iš „Kačių“.

Andrew Lloyd Webber įmonė „Really Useful Group“ šiuo metu yra viena didžiausių teatro įmonių Londone.