Altamira (Brazilija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Altamira
Altamira
            
Miesto panorama
Laiko juosta: (UTC-3)
Valstybė Brazilijos vėliava Brazilija
Regionas Brazilijos Šiaurės regionas
Valstija Para (valstija) Paros valstija
Įkūrimo data 1911 m.
Gyventojų (2021) 91 410
Altitudė 109 m
Vikiteka Altamira

Altamira (port. Altamira) – miestas šiaurės Brazilijoje, Paros valstijoje, ~1000 km į pietvakarius nuo Beleno, Šingu kairiajame krante. Pro miestą eina Transamazonijos plentas, yra upių ir oro uostai. Prekyba regione užaugintais bananais, ryžiais, kukurūzais, pupelėmis, pipirais, bertoletijomis. Kertami miškai, išgaunamas kaučiukas.

Savivaldybė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Altamiros savivaldybė yra didžiausia Brazilijos savivaldybė, užimanti 159 533 km² plotą. Ji savo dydžiu lenkia tokias šalis kaip Portugalija, Graikija, Nepalas ar Šveicarija. Tai antra pagal dydį savivaldybė pasaulyje, plotu nusileidžianti tik Kasuitsupo savivaldybei Grenlandijoje. Altamiros savivaldybė nusidriekusi pagal Šingu upę. Jos teritorijoje yra nemažai indėnų bendruomenių. Gyventojų skaičius – 117 320 (2021 m.).[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jėzuitai jau nuo XVIII a. vid. Šingu baseine steigė savo misijas. Altamiros gyvenvietė minima nuo 1874 m., o savivaldybė sudaryta 1911 m. Nutiesus Transamazonijos plentą 1972 m., prasidėjo intensyvi regiono kolonizacija, dėl to kilo konfliktai tarp kolonizatorių bei indėnų ir gamtosaugininkų.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. BRAZIL: Pará, citypopulation.de