Alois Alzheimer

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aloisas Alchaimeris
Alois Alzheimer 003.jpg
Gimė 1864 m. birželio 14 d.
Marktbraitas, Bavarija
Mirė 1915 m. gruodžio 19 d. (51 metai)
Vroclavas, tada Prūsijos karalystė
Veikla psichiatras neuropatologas
Sritis demencijos tyrimai
Alma mater Berlyno universitetas
Parašas
Alois Alzheimer signature.svg

Aloisas Alchaimeris (Alois Alzheimer, 1864 m. birželio 14 d. – 1915 m. gruodžio 19 d.) – Vokietijos medikas, psichiatras neuropatologas. Žinomas dėl savo veiklos nagrinėjant ankstyvąją demencijos formą. Be to, jo pomėgiai buvo gamtos istorija ir botanika.

Mokslinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

A. Alzhaimeris pradėjo savo medicinos mokslus Berlyne ir mokėsi Viurcburgo ir Tiubingeno universitetuose. Nislas ir Alzheimeris kartu atliko išsamų nervų sistemos patologijos tyrimą, ypač domėjosi smegenų žievės anatomija. 1902 m. Emilis Krepelinas pakvietė A. Alchaimerį dirbti su juo Haidelbergo universitetinės psichiatrijos klinikoje. 1903 m. abu persikėlė dirbti į universiteto psichiatrijos kliniką Miunchene. Būtent tais metais A. Alzhaimeris apibūdino Alchaimerio ligą. Jis taip pat aprašė aterosklerozės smegenų pokyčius, nervų ląstelių praradimą korpuso juostoje sergant Hantingtono liga ir smegenų pokyčius sergant epilepsija.

1906 m. A. Alchaimeris pateikė preliminarią savo histologinių tyrimų išvadą Tiubingene apie 51 metų amžiaus moterį, kuri sirgo ankstyvosios demencijos forma ir mirė per ketverius metus nuo ligos atsiradimo.

Jis paskelbė savo išvadas 1907 m., pranešdamas apie smegenų pažeidimus. Vėlesniais savo karjeros metais A. Alchaimeris sutelkė dėmesį į glialinių ląstelių pokyčius. Jo žinomiausi darbai buvo apie „Westphal-Strümpell“ smegenų pseudosklerozę, dabar žinoma kaip Vilsono liga. A. Alchaimeris mirė sulaukęs 51 metų nuo širdies nepakankamumo po endokardito.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]