Pereiti prie turinio

Aliaskos malamutas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aliaskos malamutas
Standartas: Nr. 243, V FCI grupė, 1 sekcija (Šiaurės kinkomieji šunys)
Ūgis (ties ketera)
Patinas: iki 63,5 cm
Kalė: iki 58 cm
Svoris
Patinas: iki 38,5 kg
Kalė: iki 34 kg
Savybės
Plaukas: Šiurkštus, tankus
Aktyvumas: Aukštas
Intelektas: Vidutinis
Temperamentas: Aktyvus, draugiškas, nepriklausomas
Tinkamumas apsaugai: Mažas
Tinkamumas tarnybai: Vidutinis
Vados dydis: 4-10
Ilgaamžiškumas: 10-12 m.

Aliaskos malamutasšunų veislė. Tai stambus darbinis šuo, kurio veislė buvo išvesta traukti roges Šiaurėje. Kilmės šalis - Aliaska (JAV). Aliaskos malamutas dažnai yra painiojamas su Sibiro haskiu.

Vieni malamutai vis dar naudojami kaip kinkomieji šunys traukti roges kelionėse, tempti krovinius, o kiti laikomi kaip šeimos augintiniai ar parodiniai šunys. Jie negali pasirodyti šunų rogių tempimo lenktynėse geriau už kitus, mažesnių veislių šunis, tačiau gali tempti roges ilgus atstumus, bet lėčiau.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aliaskos malamutas

Kailis tankus, šiurkštesnis nei Sibiro haskio. Įprastos kailio spalvos - įvairūs baltos ir pilkos spalvos atspalviai, sabalo ir balta, juoda ir balta, rusva ir balta arba visiškai balta.Akys migdolo formos ir visada rudos. Mėlynos akys yra veislės nukrypimas ir nepripažįstamos parodose. Malamutų uodega yra riesta, pūkuota, plunksnos formos.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šunytis

Aliaskos malamutai yra viena iš mažiausiai pakitusių šunų veislių, išlaikę savo formą ir savybes. Jie nėra tinkami kaip sarginiai šunys.

Malamutai yra stiprūs, turi plačią krūtinę ir didelę galvą. Patinai gali būti agresyvesni, nei patelės. Vis dėlto malamutai yra gana meilūs žmonėms - tai gerai žinomas charakterio bruožas, dėl kurio jie yra laikomi šeimos šunimis.

Malamutai yra gana tylūs šunys ir retai loja. Jie gali kaukti kaip vilkai ar kojotai. Kaukimas beveik nesiskiria nuo vilko.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]