Albertas II (Monakas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Monako princas Albertas II
Monako princas
Albertas II
Grimaldi
Visas vardas Albertas Aleksandras Louis Pierre Grimaldi
Gimė 1958 m. kovo 14 d. (66 metai)
Monakas
Tėvas Princas Rainier II
Motina Grace Kelly
Sutuoktinis (-ė) Charlene Lynette Wittstock
Vaikai 2 (santuokiniai)
1 pripažintas nesantuokinis
1 nepripažintas nesantuokinis
Monako princas
Ėjo pareigas 2005 m. – dabar
Pirmtakas Princas Rainier III
Vikiteka Albertas II (Monakas)

Albertas II (Albertas Aleksandras Louis Pierre Grimaldi, g. 1958 m. kovo 14 d.) – Valdantysis Monako kunigaikštystės princas. Jis yra Monako princo Rainier III, ir amerikiečių aktorės Grace Kelly sūnus. Jis turi dvi seseris: princeses Caroline ir Stéphanie. Vedęs buvusią Pietų Afrikos plaukikę Charlene Wittstock, su kuria augina dvynukus: princą Jacques ir princesę Gabriella.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Princo rūmuose, Monake. Albertas mokėsi Alberto I vidurinėje mokykloje, kurią 1976 metais baigė su pagyrimu. Vėliau tęsė mokslus Amherst koledže, Masačusetse. 1977 metais Albertas Grimaldi studijavo politikos mokslus, ekonomiką, muzikos ir anglų literatūrą. 1981 metais baigė politikos mokslus ir įgijo bakalauro laipsnį.

Albertas buvo entuziastingas sportininkas, dalyvaujantis ieties metimo, rankinio, dziudo, plaukimo, teniso, irklavimo, buriavimo, slidinėjimo varžybose.

Jaunystėje užsiiminėjo Ledrogių sportu, dalyvavo penkiose Žiemos olimpinėse žaidynėse kaip Monako dviviečių ir keturviečių komandos narys. Geriausias pasirodymas buvo debiutinėse 1988 m. žaidynėse 25-a vieta dviviečių ledrogių įskaitoje. 1988 m., 1994 m. ir 1998 m. nešė šalies vėliavą žiemos olimpiados atidarymo renginiuose. Iš aktyvaus sporto pasitraukė po 2002 m. Solt Leik Sičio olimpiados.

1985 m. dalyvavo Dakaro ralyje, tačiau finišo nepasiekė.

Turi juodąjį diržą dziudo sporte[1].

Jis yra Tarptautinio olimpinio komiteto narys nuo 1985 metų.

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2005 m. balandžio 6 d. mirė jo tėvas, Monako kunigaikštis Ranier III. Po trijų mėnesių nuo tėvo mirties, princas Albertas II buvo pateptas Šv. Mykolo katedroje, taip jį religiniu pagrindu įteisinant kunigaikštystės valdovu.

Princas ir Lietuva[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012 m. spalio 15 d. Albertas II su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvoje.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]