Pereiti prie turinio

Aladinas (1986 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aladinas

PavadinimasSuperfantagenio
Kilmės šalis Italija
RežisieriusBruno Corbucci
Scenaristas (-ai)Marcelo Fondato
Mario Amendola
Bruno Corbucci
VaidinaBud Spencer
Metai1986
Žanrasfantastinė komedija
Trukmė91 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Aladinas (it. Superfantagenio) – pasakos apie berniuką Aladiną, radusį stebuklingą lempą, kurioje gyvena norus pildantis džinas, šiuolaikinė interpertacija, kurios veiksmas vyksta JAV, Floridoje. Džino vaidmenį šiame filme atliko aktorius Badas Spenceris, o jo dukra Diamante Pedersoli (titruose nurodoma kaip Diamy Spencer) filme vaidino Aladino mylimą merginą.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Bud Spencerdžinas / Judžinas
  • Luca Venantini – Al Hadinas
  • Janet Agren – Džanetė Hadin
  • Julian Voloshin – Džeremis, Alo senelis
  • Umberto Raho – policijos viršininkas
  • Diamy Spencer – Patricija O‘Konor
  • Fred Buck – seržantas O‘Konoras

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Berniukas Al Hadinas, kitų vadinamas Aladinu, gyvena su našle motina Džanete ir jos tėvu Džeremiu. Šis savo pensiją nuolat išleidžia arklių lenktynėms ir alkoholiui, o motina dirba naktiniame klube, kur priversta kęsti nuolatines šeimininko, vietinių nusikaltėlių vadeivos Mončio Sirakūzos priekabes. Tuo tarpu Alas už kelis dolerius padeda nedidelės krautuvės šeimininkui.

Kartą pastarasis nusiperka iš žvejo lempą, šio rastą jūros dugne, ir liepia Alui ją nušveisti. Šiam besidarbuojant, iš lempos pasirodo džinas, pasirengęs išpildyti visus jo norus. Pradžioje Alas juo netiki, tačiau pamažu įsitikina stebuklingomis galiomis ir ima jomis naudotis. Jis ima važinėti raudonu limuzinu, norėdamas padaryti įspūdį jam patinkančiai merginai Patricijai, vietinio policininko dukrai, padeda laimėti komandai krepšinio varžybas ir nugali vandens slidinėjimo rungtynėse, tačiau jos tėvas nėra sužavėtas Alu bei jo nauju draugu, kurį visi vadina Judžinu.

Kadangi džinas gali norus pildyti tik dieną, o naktį jis neturi stebuklingų galių, tai nuolatos kelia nesklandumų su policija. Netrukus Alas ir džinas atsiduria policijos viršininko rankose, o pastarasis nori jo pagalba tapti pasaulio valdovu.